Petarda Poleta u mreži Meštrice, Gradići tek nakon raspucavanja izbacili Posavec, Vatrogasac u Kobiliću šokirao Turopoljac

04.03.2024. / Damir Žbulj

Nakon što je dan ranije Jelačić sa sigurnih 3:1 eliminirao Kupu, u treće kolo Kupa Grada Velika Gorica plasirali su se Polet, Vatrogasac i Gradići.

U Buševcu je stradala Meštrica, koja je na Zvrniku primila pet komada. Pavao Galović zabio je dva komada, dok s Bruno Šestak, Zvonimir Matušin i Filip Dejanović dodali po jedan.

Dejanović je načeo goste u 17. minuti, samo par minuta kasnije poentirao je i Matušin, dok je Galović svoja oba pogotka zabio u razmaku od tri minute, na isteku prvih pola sata. Utakmica je tada bila odlučena, a na konačnih 5:0 Šestak je postavio pola sata prije kraja.

Gradići su Posavec izbacili tek nakon raspucavanja s bijele točke. Domaći su u prednosti bili već od 11. minute, kad je Marko Preradović glavom zaključio jednu lijepu akciju suigrača. Posavec se vraća u utakmicu poslije desetak minuta igre u nastavku, a strijelac je bio Ivan Lucin. Gradići su propustili realizirati ostale svoje prigode pa se moralo pristupiti izvođenju jedanaesteraca. Gosti nisu zabili u prvoj seriji, dok su za Gradiće precizni bili i Kukoč, Brzović, Daničić, Budimir i Josip Raković, koji je zabio pobjednički gol...

Vatrogasac je u Kobiliću šokirao Turopoljac iz Kuča. Prvo je zabio Christian Sambol u 31. minuti dvoboja, dok je pola sata prije kraja Petar Krasnić povećao prednost domaćih. Mislav Čunčić je vratio nadu gostima u 90. minuti, ali u preostalom vremenu nisu uspjeli doći do izjednačenja. Zbog prigovora na suđenje Filip Saraf zaradio je dvije javne opomene i u završnici su Kučani igrali s igračem manje...

U trećoj rundi goričkog Kupa priključuju se i Mraclin i Lukavec, a već se znaju parovi četvrtfinala, koja je zakazana za kraj travnja.

Gradići igraju protiv Jelačića, Lukavec protiv Vatrogasca, a Mraclin s Poletom.

Kurilovec je izravno u poluzavršnici, koja bi se trebala održati 8. svibnja.

Petarda Poleta u mreži Meštrice, Gradići tek nakon raspucavanja izbacili Posavec, Vatrogasac u Kobiliću šokirao Turopoljac Petarda Poleta u mreži Meštrice, Gradići tek nakon raspucavanja izbacili Posavec, Vatrogasac u Kobiliću šokirao Turopoljac Petarda Poleta u mreži Meštrice, Gradići tek nakon raspucavanja izbacili Posavec, Vatrogasac u Kobiliću šokirao Turopoljac