Pinkyjevci 'složili' Turopoljsku frku i 24. godinu u nizu

20.03.2019. / Damir Žbulj

Sportska dvorana srednjih škola bila je puna malih judo majstorica i majstora, koji su se natjecali na tradicionalnom turniru Turopoljska frka.

Velikogorički judo klub Pinky ovu je sjajnu sportsku manifestaciju organizirao 24. godinu u nizu, a sudjelovala su 34 kluba te ukupno 365 natjecateljica i natjecatelja do 14 godina starosti, iz Hrvatske, Slovenije i Rumunjske.

Od domaćih judo nada istaknuli su Tin Saletović i Noa Gašpić, koji su u kategoriji limača do deset godina (-24 kg) osvojili zlato i srebro, dok je Mihael Galović (+66kg) u konkurenciji dječaka U14 osvojio je drugo mjesto, baš kao i Mateo Tomašić u konkurenciji U12 do 34 kilograma. Eva Lasić (U14 -36kg) bila je druga, a Klara Šego (-40kg) je u kategoriji U12 djevojčica osvojila broncu.