Polet s igračem više propustio srušiti lidera u Zaprešiću: Matušin opet zabio, Halilić skinuo penal, Inker u završnici ipak iščupao bod

02.05.2024. / Damir Žbulj

Zaostalu utakmicu 20. kola Jedinstvene županijske nogometne lige kod vodećeg Inkera u Zaprešiću nogometaši Poleta odradili su na Praznik rada. Odigrali su još jednu pravu borbenu utakmicu te su na kraju osvojili bod, iako su mogli, a možda i trebali sva tri...

Polet je do prednosti stigao na isteku prvih pola sata, kad je Josip Filipović rukom zaustavio loptu na gol liniji, skrivio tako kazneni udarac i zaradio izravni crveni karton. Kapetan Zvonimir Matušin bio je siguran realizator s bijele točke, a ekipa iz Buševca je do kraja igrala s igračem više.

Ipak, Inker je pokazao zašto je na vrhu ljestvice, u nastavku su domaći imali nekoliko sjajnih prilika, u 89. minuti je njihov kapetan Tomislav Šarić izborio jedanaesterac, ali je Matija Halilić zaustavio njegov udarac i odbija loptu u korner.

No, nakon ubačaja iz kuta najspretniji je Filip Soldo, koji postavlja na finalnih 1:1.

Imali su Inkerovci u sudačkoj nadoknadi još jednu prigodu, ali ipak nisu uspjeli u potpunosti okrenuti ovaj dvoboj.

U prvih 11 trenera Dejana Debijađija bili su vratar David Petrac, koji je na poluvremenu prepustio mjesto Haliliću, te Leonardo Janječić, Kristijan Šečić, Damir Matković, Noa Ribarić, Marko Župetić, Ivan Zagorec, kapetan Matušin, Mario Stuparić, Pavao Galović i Bruno Šestak, dok su s klupe ušli još i Filip Dejanović i Ivica Sučić.

Polet je ovim remijem stigao do četvrte pozicije i 38 bodova, koliko ima i Sava iz Drenja Brdovečkog, dva boda više od Lomnice i Kloštra i dva manje od HNK kobre Samobor na trećoj poziciji.

U idućem kolu, u nedjelju od 17 sati, momčad iz Buševca gostuje u Gornjoj Lomnici kod Meštrice.

U preostalim utakmicama, u subotu od 17 sati Klas u Mičevcu dočekuje Strmec, a Lomnica gostuje kod Zrinskog u Farkaševcu. U nedjelju u Pokupsko stižu Kobre, Mladost u Obrezini dočekuje Vatrogasac iz Zdenaca Brdovečkih, a Turopoljac u Kučama igra protiv Save.