Polet u turopoljskom derbiju zaustavio lidera iz Kuča, Klas u osmom kolu osvojio prvi bod

05.10.2021. / Damir Žbulj

Turopoljac iz Kuča je na derbi s Poletom stigao kao lider Jedinstvene županijske nogometne lige, a tamo je i ostao i nakon osmog kola, bez obzira što nije uspio slaviti u Buševcu.

Zanimljiv dvoboj završio je bez pobjednika, ali je bilo prilika na obje strane travnjaka za osvajanje sva tri boda.

Domaćini su poveli nakon 20 minuta igre, kad je Bruno Šestak opalio s ruba kaznenog prostora, a lopta je na putu do mreže nekog okrznula, malo promijenila smjer i prevarila vratara Zelenih.

Poletovci su prednost čuvali sve do 15-ak minuta prije kraja, a za konačnih 1:1 zabio je sjajno Tomislav Horvat iz slobodnog udarca s nekih 20 metara.

NK POLET BUŠEVEC: Jurica Kompes, Damir Baćan, Marko Tičarić, Leonardo Janječić, Marko Župetić, Zvonimir Matušin, Ivica Sučić (Matija Ivančić 69'), Bruno Jušić, Mario Stuparić, Bruno Šestak (Matej Radovanović 76'), Matej Janušić (Matko Kovačević 87').

NK TUROPOLJAC KUČE: Luka Lauš, Stjepan Martinić, Dario Iličić, Leon Jaki (Mijo Jandriš 46'), Tomislav Šutalo, Vjekoslav Lučić, Mislav Čunčić, Tomislav Horvat, Josip Mlinarić, Adrian Perić, Ivan Šestok (David Gogić 70').

Turopoljac je osvojenim bodom zadržao lidersku poziciju, ali je ekipu Marka Pancirova sustigao Naftaš Ivanić, koji također ima 19 bodova.

U idućem kolu novi turopoljski derbiji, jer u Kuče u nedjelju stiže Mladost iz Obrezine, dok Polet ide u Lomnicu!

Ban Jelačić je u Vukovini s minimalnih 1:0 bio bolji od Vatrogasca iz Zdenaca Brdovečkih.

Junak slavlja bio je Miron Memić, koji je pogodio mrežu gostiju u 70. minuti dvoboja.

NK BAN JELAČIĆ VUKOVINA: Davor Sakač, Ivan Landeka, Saša Sabljak, Miron Memić, Josip Mihanović, Mateo Nikić, Josip Miletić (Filip Zagorec 88'), Jakov Karaula (Petar Krasnić 59'), Josip Matić, Jurica Čumpek (Marko Rovišan 64'), Antoni Prizmić.

Prvi bod osvojio je Klas iz Mičevca, koji je na svom travnjaku dočekao Jasku Vinogradar i odigrao 1:1.

Gosti su poveli početkom nastavka, ali su Luka Kopilović u 69. minuti pobrinuo da se momčad Dragana Karanovića napokon pomakne s 'nule'.

NK KLAS MIČEVEC: Dejan Inđić, Filip Šimić, Ivan Klišanić (Egon Kruezi 66'), Jan Knežević, Ivan Orešković, Tomislav Šteko, Ivan Perković, Luka Kopilović, Hrvoje Dilberović, Branko Janić, Josip Tadić (Nikola Matulić 57').

Lomnica je također osvojila bod, nakon što je odigrala 2:2 u Bedenice kod Strmca.

Dva puta je Lomnica vodila, dva puta je zabijao Luka Mandura, ali su domaći uspjeli spasiti bod pet minuta prije kraja. U samoj završnici je ekipa Štefa Deverića imala i igrača više, ali nije uspjela doći do sva tri boda.

NK LOMNICA: Josip Pogledić, Filip Gršić, Marko Cindrić (Hrvoje Skupnjak 58'), Marko Dijanežević, Vid Belčić, Kristian Arbanas, Luka Mandura, Ivan Drmić, Karlo Arbanas, Luka Bubalo, Zvonimir Čizmadija.

U Obrezini je palo čak osam golova, ali je Mladost na kraju poražena, iako je u finišu prvog poluvremena stekla brojčanu prednost...

Bregana je već do 11. minute imala dva gola prednosti, ali je Sudec u 17. minuti vratio nadu u preokret. Raspoloženi Radovanić je desetak minuta prije poluvremena još dvaput pogađao mrežu Mikleca, kompletirao hat-trick i činilo se kako je dvoboj odlučen. Međutim, nakon crvenog kartona Ovčarića Ivan Hercigonja realizirao je kazneni udarac, a ubrzo Marko Ivančić pogađa za 3:4 i utakmica je ponovno u potpunosti otvorena...

Gosti su u nastavku svim snagama čuvali svoju mrežu, a nakon što je Mladost sve karte bacila u napad, u petoj minuti sudačke nadoknade i zabili za konačnih 3:5, četvrtim pogotkom nevjerojatnog Radovanića.

NK MLADOST OBREZINA: Mislav Miklec, Bruno Ivančić, Marijo Tadić, Domagoj Bedeković (Adis Smajić 59'), Marko Ivančić, Franjo Periša, Alan Pejak (Andrej Jelić 55'), Mario Kos, Dario Sudec (Mislav Havidić 80'), Ivan Hercigonja, Ivan Hren.

Kupa je teško stradala od Rakovog Potoka, koji je u mrežu ekipe iz Pokupskog utrpao pet komada.

NK KUPA POKUPSKO: Dubravko Kušević (Tomislav Sečenj 46'), Marijan Petković, Leon Klasnić (Davor Belečić 70'), Ivan Pestak, Ivica Petković, Tihomir Sečenj (Gabrijel Zlodi 70'), Mihael Vranešić, Benjamin Pirša (Tomislav Petković 46'), Ivan Šandor (Domagoj Grahovac 78'), Josip Brajković (Antonio Lukinić 78'), Ivan Klasnić (Robert Bašić 70').

Kupa u idućem kolu gostuje u Ivaniću kod Naftaša, Klas ide kod Zrinskog, a Jelačić kod Jaske Vinogradar.