Polet zgodtikom Robića svladao Gradiće

19.04.2018. / Sportska redakcija

U zaostalom susretu 16. kola 4. NL Središte Zagreb Polet je minimalnom pobjedom nad Gradićima produžio nadu u ostanak među četvrtoligašima, iako je pred igračima trenera Jose Milunića još puno posla. No, budu li djelovali kao u susretu protiv Gradića nade u pozitivan ishod ima.

Sastav iz Buševca u Mičevcu je stigao do pobjede od 1:0 koju im je donio mladi Matej Robić u 50. minuti utakmice. Susret je zbog renovacije terena u Gradićima odigran u Mičevcu, a kako su nam rekli čelni ljudi kluba, Gradići će kako sada stoje stvari do kraja sezone sve susrete odraditi kao gosti.

U prvom dijelu igra se najvećim dijelom odvijala na sredini terena, s nešto većom inicijativom Poleta koji je najozbiljniju priliku imao preko Robića, kojem je pravovremenom reakcijom udarac zaustavio vratar Kovačić, koji je ostao nemoćan u 50. minuti kada se upravo Robić nakon udarca Ivice Sučića našao sam na osam metara te pospremio loptu iza Kovačićevih leđa.

Uslijedila je potom opsada Poletova gola, jer Gradići su imali tri-četiri sjajne prilike, no u tim trenucima nesavladiv je bio vratar gostiju Petar Šoić koji je upravo zbog tih fantastičnih obrana ponio i epitet igrača utakmice.