Poraz košarkaša u Sinju

07.11.2016. / Nefertum IT
Košarkaši Gorice na gostovanju u Sinju doživjeli su i četvrti ovosezonski poraz. Domaći Alkar porazio ih je s 95:78 upisavši tako drugu pobjedu, dok su Goričani i dalje na jednom slavlju.

Momčad trenera Nevena Nikolića bolje je otvorila susret i tijekom većeg dijela prvog poluvremena održavala je laganu rezultatsku prednost. U završnici su domaći u par navrata dolazili do izjednačenja, ali Mašan Vrbica i Marko Petrović tricama donose Gorici plus šest (40-46) uoči odlaska na veliki odmor.

Marko Petrović najraspoloženiji u goričkim redovima

Poveli su Goričani na startu drugog poluvremena po prvi puta s dvoznamenkastom prednošću (40-50), da bi poslije toga uslijedila domaća serija 13-2 i povratak u vodstvo (53-52). Uoči posljednjih deset minuta Alkar je imao četiri poena viška (67:63), a otpor Gorice slomljen je tek u posljednje dvije minute kada su domaći košarkaši nošeni gromoglasnim navijanjem Maligana stekli dvoznamenkastu prednost i susret rutinski priveli kraju.