Povijesno slavlje juniora Gorice: 'Petarda' u prvom prvoligaškom nastupu za vrh ljestvice

15.08.2021. / Damir Žbulj

Pod trenerskom palicom Svena Raića juniori Gorice pobjednički su debitirali u prvoligaškom društvu! Velikim i uvjerljivim 5:0 slavljem nad vršnjacima Orijenta!

Utakmicu, odigranoj po velikoj vrućini, uz pauze za osvježenje igrača i u prvom i u drugom poluvremenu, usmjerio je crveni karton gostujućeg braniča Milanovića, koji je početkom nastavka zaradio drugu javnu opomenu...

Gorica je povela sredinom prvog poluvremena golom Brazilca Caio da Cruza iz kaznenog udarca.

Antonijo Vujičić povećao je prednost u 53. minuti, neposredno nakon što su domaći stekli brojčanu prednost na travnjaku.

Samo dvije minute kasnije Cruz je ponovno strijelaca, dok je posao s dva pogotka zaključio Nikola Ciprić, koji je u igru ušao upravo umjesto Vujičića.

U drugom kolu mladi Goričani gostuju kod Sesveta, dok će u trećem dočekati juniore Osijeka.

HNK GORICA: Faruk Dalipagić, Luka Tepšić (Vinko Skrbin 54'), Matija Frković (Noa Ribarić 57'), Antonijo Vujičić (Nikola Ciprić 54'), Dario Banić (Matija Carl 57'), Dominik Quni (Luka Brlek 63'), David Sim (Ivan Kotrman 63'), Luka Brandić, Mario Matković, Caio Oliveira da Cruz, Patrik Jug. Klupa: Filip Smolčić. Trener: Sven Raić.