Proljetni preporod Gradića: Petarda u mreži TOP Kerestinca

19.04.2022. / Damir Žbulj

Nastavlja se proljetni preporod nogometaša Gradića, koji su u posljednjih šest utakmica osvojili čak 16 od mogućih 18 bodova!

Novu snagu momčadi pod vodstvom Marka Biljana osjetio je TOP Iz Kerestinca, koji je u Gradićima primio pet komada i to svih pet u drugom poluvremenu.

U izjednačenom prvom dijelu nije bilo golova, a onda je krenula kanonada domaće ekipe.

Odmah u otvaranju nastavka Filip Turkalj probija gostujuću obranu, a nekoliko minuta kasnije pogađa i Marin Sudar.

Turkalj je svoj drugi zgoditak zabio 20-ak minuta prije kraja i tada je bilo jasno da bodovi ostaju u Gradićima.

Stjepan Pralas je u završnici dvoboja realizirao kazneni udarac, a na konačnih 5:0 postavio je Josip Hrženjak.

Obojica su ušli s klupe u drugom poluvremenu.

U početnoj postavi bili su Vedran Beblek, Filip Turkalj, David Posavec, Toni Borovac, Marin Sudar, Leon Šuman, Ante Banić, Krešimir Budimir, Igor Cindrić, Hrvoje Krstanović i Marijo Šandor. Uz Pralasa i Hrženjaka, pola sata prije kraja ušao je i Patrik Vojnić, dok su završnih desetak minuta dobili Patrik Posavec i Alen Vidaković.

Gradići u nedjelju gostuju kod Croatije u Hrastju, dok će Mraclin u subotu igrati u Kerestincu.