Razigrani Gradići napunili mrežu Topuskog, Mraclin golovima Hajduka i Marjanovića dobio TOP

02.04.2023. / Damir Žbulj

Novu vrhunsku partiju pružili su nogometaši Gradića, a na kraju su pred svojim navijačima s uvjerljivih 5:2 deklasirali Topusko!

Marin Sudar je već u 15. minuti načeo goste, a onda je na scenu stupio Marko Preradović, koji je prvo sredinom prvog poluvremena povećao prednost, a u 31. minuti zabio i treći gol Gradića.

Neposredno prije odlaska na predah Sudar je iz kaznenog udarca, svojim drugim pogotkom na ovoj utakmici, u potpunosti riješio pitanje pobjednika već u prvih 45 minuta.

Početkom nastavka gosti su smanjili zaostatak preko Pere Savića, a 20-ak minuta prije kraja za Topusko zabija i Ivica Krmpotić. Međutim, nije bilo panike u domaćim redovima, nego je još mladi Domagoj Vori desetak minuta prije kraja postavio konačni rezultat.

Čagalj je u prvih 11 stavio Vedrana Bebleka, Davida Posavca, Igora Cindrića, Patrika Posavca, Tonija Borovca, Marina Sudara, Marka Preradovića, Andriju Cerovskog, Domagoja Abramovića, Mateja Godinića i Ivana Rajiča, dok su u nastavku ušli Filip Božić, Filip Brzović, Stjepan Pralas, Domagoj Vori i Patrik Vojnić.

Mraclin se na pobjedničke staze vratio protiv TOP-a iz Kerestinca, a ključni su u 2:1 slavlju bili golovi Igora Hajduka i Davida Marjanovića u prvih 20-ak minuta dvoboja. Gosti su autogolom Budimira početkom nastavka vratili neizvjesnost u ovaj susret, bilo je i nervoze u završnici, ali bodovi su ovaj put ostali u Grabi.

U početnoj postavi Mraclina bili su mladi 17-godišnji vratar Ivan Pavlović, David Marjanović, Dejan Debijađi, Josip Domitrović, Vjekoslav Lučić, 19-godišnji Adam Maximilijan Golubić, Igor Hajduk, Krešimir Budimir, mladi Hrvoje Koleš, Ante Radoš i Ivan Kaurin. Ivan Kos i Petar Milatović su ušli početkom nastavka, a u samoj završnici i Slavko Vidović i Juraj Cvetnić.

Ban Jelačić je s identičnih 2:1 poražen kod TŠK-a u Topolovcu. Domaći su poveli u devetoj minuti preko Strmića, a na isteku prvih pola sata Križe je povećao prednost. Pola sata prije kraja je Miron Memić smanjio zaostatak, ali ekipa Stefana Rajića nije uspjela doći barem do boda.

U idućem kolu Gradići idu u Kerestinec, Mraclin mora u Novsku kod Libertasa, a Jelačić opet gostuje i to kod vodeće Zeline.