Razočaravajući domaći poraz rukometaša od Metković-Mehanike

04.03.2024. / Damir Žbulj

Razočaravajući je bio ishod dvoboja trećeg kola Lige za ostanak za rukometaše Gorice. Nakon pobjede na gostovanju kod Dubrave činilo se kako se pitanje 'ostanka' u Premijer ligi neće niti otvarati, ali nakon domaćeg poraza od Metković-Mehanike situacija se ekspresno zakomplicirala...

Vodila je ekipa Tomislava Mesarova na poluvremenu dva razlike, ali je u nastavku pomalo neshvatljivo prepustila inicijativu gostima, ispustila prednost i ostala bez bodova. Metkovci su odmah na početku nastavka stigli do izjednačenja, a do 40. minute već su imali tri pogotka viška.

Prednost je nastavila rasti, na ulasku u zadnjih deset minuta bilo je na semaforu velikih 21:26 i to se pokazalo kao nedostižno. Uspjeli su domaći s tri uzastopna pogotka doći na samo 'minus dva', ali tu magičnu granicu u nekoliko navrata do kraja dvoboja nisu uspjeli prijeći. Na samom kraju dvoboja kapetan Ceković postavlja na finalnih 29:31, uz razočaranje ishodom.

Napad Gorice je sa sedam golova predvodio Jakov Dujić, dok je Ceki dodao šest. Matej Svržnjak precizan je bio pet puta, Rok Malin je dodao četiri komada.

Ivan Laljek je ostao na samo jednom pogotku iz pet pokušaja...

Marin Sorić i Mislav Turčić upisali su po četiri obrane svaki.

Metković-Mehanika imala je nekolicinu raspoloženih igrača, Raguž i Eraković zabili su po sedam golova, praktički bez promašaja, a šest je zabio i Domagoj Grizelj. Željko Kozina imao je 11 obrana, a jednu je upisao i Marko Romić, u završnici, kad je skinuo sedmerac Cekoviću.

Prilika za povratak na 'pravi put' već je u srijedu od 19.30 sati u Gradskoj sportskoj dvorani protiv Rudara iz Ruda, u zaostalom dvoboju prvog kola, koji nije odigran zbog nestanka električne energije.