Razočaravajući remi kod Kustošije: Smoljo isključen, Astafei ponovno zabio

14.03.2018. / Damir Žbulj

Nogometaši Gorice nisu oduševili na gostovanju kod Kustošije u dvoboju 21. kola Druge HNL. Nakon sjajnog izdanja na otvaranju proljetnog dijela sezone i uvjerljive 3:0 pobjede nad drugom momčadi Hajduka, kod pretposljednje ekipe drugoligaškog društva odigrali su tek 1:1.

Trener Prelec je odlučio malo ispremiješati sastav u odnosu na subotnji dvoboj u Velikoj Gorici. Rumunj Astafei, Žutić, Čagalj, Jančetić, Krsnik i Matošević ispali su iz početne postave, a priliku su od prve minute dobili Smoljo, Muhar, protiv Hajudka odlični Ojamaa, novopridošli Gruzijac Giorgi Mchedlishvili, Matija Špičić i Leon Šipoš.

Stvari su za Goričane krenule u krivom smjeru već u 13. minuti kad je Kristijan Lovrić ekipu Nina Bule doveo u prednost.

Kad je Luka Smoljo u 38. minuti zaradio izravni crveni karton zbog prekršaja u kaznenom prostoru domaćih bilo je jasno kako će Gorica teško na ovom gostovanju ugrabiti puni plijen. Srećom, Kahlina se obranom prometnuo u junaka, Kustošija nije iskoristila kazneni udarac i otišla na dva pogotka prednosti pa je ipak ostalo nade za povratak u utakmicu.

Prelec je na poluvremenu napravio dvije zamjene, ušli su Astafei i Čagalj, izašli Šipoš i Muhar, a borbeni Goričani uspjeli su u nastavku doći do poravnanja i s igračem manje na travnjaku. Upravo je razigrani Rumunj realizirao kazneni udarac u 60. minuti za 1:1, što mu je već drugi pogodak u dva službena nastupa za Goricu.

Nije Kustošija do kraja dvoboja imala brojčanu prednost. Petar Šimunić je u 69. minuti dobio drugu javnu opomenu i gostima iz Velike Gorice otvorila se prilika da poravnatih snaga stignu i do sva tri boda. Međutim, nisu u tome uspjeli. Završilo je bez pobjednika, Kustošija je uzela važan bod u borbi za opstanak, dok je Gorica ostala bez izuzetno bitnih bodova u borbi za vrh ljestvice.

U preostalim susretima Dinamo II je s minimalnih 1:0 svladao Hrvatski dragovoljac, druga ekipa Hajduka je identičnim rezultatom dobila Solin. Sesvete su s 2:0 nadigrale Lučko, Šibenik i Novigrad su odigrali 1:1, a Dugopolje je izgubilo okršaj u Varaždinu.

Gorica je i dalje prvi pratitelj Dinama s 36 bodova, a bod manje imaju Sesvete i Dugopolje. Varaždin je novom pobjedom stigao na 33 boda.

Goričani u nedjelju 18. ožujka od 15.30 sati na Gradskom stadionu igraju veliki derbi sa Sesvetama!