Rukometaši Gorice skupo prodali kožu "plinarima"

14.04.2017. / Sportska redakcija

Rukometaši Gorice očekivanim porazom od PPD-a Zagreb otvorili su Ligu za prvaka. Zagrebaši su slavili s 25:21, no Goričani itekako mogu biti zadovoljni svojom prezentacijom u Kutiji šibica jer višestrukom prvaku Hrvatske igrači trenera Hrvoja Pekere pokazali su zube.

Gotovo kroz cijelo prvo poluvrijeme rezultat je bio u egalu. Igralo se u tim trenucima gol za gol, pri čemu je veći dio poluvremena Gorica bila ta koja je vodila s  jednim pogotkom. Međutim, Zagreb u završnici ipak stječe dva pogotka prednosti.

Pobjednik je definitivno odlučen u uvodnih deset minuta drugog dijela u kojem je domaći sastav napravio seriju od 7:3 za vodstvo šest razlike koje su „plinari“ imali u nekoliko navrata, no uporni Goričani nisu se predavali te su susret završili s minus četiri.

Najbolji strijelac Zagreba bio je Stipe Mandalinić sa šest postignutih pogodaka, koliko je postigao i najraspucaniji u redovima Gorice, Ivan Laljek.

PREMIJER LIGA, 1. KOLO
RK PPD ZAGREB – HRK GORICA 25:21 (13:11)
RK PPD ZAGREB: Skok 11 obrana, Jović, Turčić 1, Mrakovčić, Vujić 3, Kontrec, Šprem, Šebetić 1, Strbad 1, Horvat 5, Šušnja 3, J. Valčić 2, T. Valčić, Mandalinić 6, Miklavčić 3, Markovski. TRENER: Slavko Goluža
HRK GORICA: Lončar, Sladoljev 10 obrana, Ceković 3, Borić, Marjanović 2, Laljek 6, Krstanović, Matić 3, Nedić, Božiček, Vladušić 2, Ćavar 3, Barišić, Buhiniček 2, Goršeta, Bura. TRENER: Hrvoje Pekera