Rukometašice Udarnika četvrtom pobjedom odmakle od opasne zone

04.12.2017. / Sportska redakcija

Uspjele su rukometašice Udarnika napokon povezati dvije pobjede. Nakon slavlja u Kup susretu protiv Sloge iz Svete Nedelje (39:25), Kurilovčanke su u sinoćnjem prvenstvenom dvoboju s 28:22 svladale posljednjeplasiranu ekipi Arene. Sastav iz Pule još lani je igrao u Prvoj ligi, a ove sezone odlaskom deset najiskusnijih igračica, tavori i na dnu Druge lige. Ovakvi, slučajevi karakteristični su za hrvatski sport.

Pobjeda domaćeg sastava zaslužena je, budući da prednost nisu ispuštale niti jednog trenutka. Udarnik je otvorio susret s 4:0, gošće su se najbliže u prvih trideset minuta približile na -2 (4:2, 8:6), a u jednom trenutku Kurilovčanke su imale +5 (12:7). Iako su se i u drugom dijelu našle u istom rezultatskom minusu (21:16), uporne igračice Arene uspjele su uhvati na spavanju domaću ekipu smanjivši na samo gol zaostatka (21:20, 22:21, 23:22). No, u posljednjih desetak minuta prosule su sve što su napravile do tog trenutka te igračice Udarnika serijom od 5:0 zaključuju susret u kojem su stigle do četvrte ovosezonske pobjede.

U redovima Udarnika na visini zadatka ponovno je bila vratarka Mihaela Lukinić, a ugodno je iznenadila mlada Gabrijela Skrbin postigavši tri zgoditka. Najučinkovitija ponovno je bila Anita Zrinušić sa šest pogodaka.

2. ŽRL ZAPAD, 10. KOLO
ŽRK UDARNIK – ŽRK ARENA 28:22 (14:10)
ŽRK UDARNIK: Lukinić, Broz, Lovrenčić, Drača 5, Nedić, Mihaljević 3, Bilić, Skrbin 3, Katalinić, Krizmanić, Kos 3, Ciprić 1, Antonić 4, Trešćec 3, Zrinušić 6. TRENER: Mario Turan
ŽRK ARENA: E. Martinčević, Šekuljica 2, Komadina 2, B. Jurkota 1, M. Martinčević 3, Maras 7, Nimac, Ferić 1, E. Kuna, K. Jurkota 3, A. Kuna, Erceg 3. TRENER: Želimir Popović

Rukometašice Udarnika četvrtom pobjedom odmakle od opasne zone Rukometašice Udarnika četvrtom pobjedom odmakle od opasne zone Rukometašice Udarnika četvrtom pobjedom odmakle od opasne zone Rukometašice Udarnika četvrtom pobjedom odmakle od opasne zone Rukometašice Udarnika četvrtom pobjedom odmakle od opasne zone