Sabljak i Harambašić junaci preokreta Jelačića u Mraclinu, veliko slavlje Turopoljca u Kerestincu, Polet dobio Strmec

25.04.2021. / Damir Žbulj

Veliki derbi Mraclina i Jelačića na Novoj grabi završio je slavljem gostiju iz Vukovine, nakon dramatične završnice i pogotka Filipa Harambašića u trećoj minuti sudačke nadoknade, za konačnih 1:2.

Mraclinci su poveli u 67. minuti golom Petra Milatovića, ali to nije bilo dovoljno za bodove.

Desetak minuta kasnije iskusni Saša Sabljak vraća stvari na početak, a na samom kraju dvoboja Harambašić zaključuje preokret.

Mraclin je ovim porazom propustio preuzeti drugu poziciju na ljestvici, dok je Jelačić trenutno peti.

NK MRACLIN: Josip Marić, Ivan Cerovski, Robert Petravić, Hrvoje Kolarić (Domagoj Desput 80'), Josip Jurič, Petar Milatović, Mario Kos, Matej Skrbin, Bruno Dandić, Ladislav Roginić, Hrvoje Šikić.

NK BAN JELAČIĆ (V): Davor Sakač, Marko Rovišan (Petar Krasnić 64'), Dominik Smolković, Saša Sabljak, Ivan Smok, Josip Mihanović, Filip Harambašić, Mateo Nikić, Josip Miletić (Miron Memić 64'), Josip Matić, Antoni Prizmić.

Vrijednu pobjedu protiv drugoplasiranog TOP-a u Kerestincu upisao je Turopoljac, koji je pokazao kako i bez nekolicine važnih igrača, poput Šestoka, Lučića i Kumića, ima ekipu za prave rezultate.

Gosti iz Kuča poveli su početkom nastavka, strijelac je bio Marijo Šandor, ali je nekoliko minuta kasnije rezultat opet izjednačen, poslije penala kapetana Škarice.

Međutim, Turopoljci nisu posustali, nego su 15-ak minuta prije kraja još jednom zabili, a za veliko slavlje zaslužan je Marko Paradžik.

Ekipa Milana Marinića sigurno 'plovi' sredinom poretka Jedinstvene županijske nogometne lige, na devetoj poziciji s 36 osvojenih bodova.

NK TUROPOLJAC: Petar Kovačić, Stjepan Martinić, Filip Dejanović (Tomislav Šutalo 60'), Dario Iličić, Mijo Jandriš (Matija Čaić 87'), Marijo Šandor, Marko Paradžik, Robert Begić, Tomislav Horvat, Adrian Perić, (Leon Jaki 69'), Mario Matasić (Mile Anđelić 82').

Polet je na svom travnjaku s 3:2 dobio Strmec, ali je bio bolja momčad, više nego to sugerira rezultat utakmice u Buševcu.

Gosti su poveli u 18. minuti, ali je deset minuta kasnije Zvonimir Matušin zabio za izjednačenje, a ubrzo je i Marko Tičarić u potpunosti okrenuo tijek susreta.

Odlučujući trenutak dogodio se 20-ak minuta prije kraja, kad je Robert Zlodi, koji je ušao na poluvremenu, postigao i treći gol domaćih. Strmec je tek uspio ublažiti poraz, ali bodovi zasluženo ostaju u Buševcu.

NK POLET (B): Hrvoje Bradić, Damir Baćan, Marko Tičarić, Leonardo Janječić, Zvonimir Matušin (Ivan Klafurić 75'), Ivica Sučić, Bruno Jušić, Ivan Zagorec, Bruno Šestak (Marko Klafurić 46'), Mario Stuparić, Daniel Brajković (Robert Zlodi 46').

U subotu je Klas izgubio kod Sloge u Križu 5:1, dok je Lomnica napokon uspjela nekome uzeti barem bod. Niz od osam uzastopnih poraza prekinut je kod Naftaša u Ivaniću.

Završilo je 1:1, a ekipa Štefa Deverića čak je i vodila od 71. minute, pogotkom Filipa Gršića. Ipak, nije izdržala.

U idućem kolu Lomnica dočekuje Slogu iz Križa, Mraclin gostuje kod Svete Nedelje, Klas igra doma protiv Vatrogasca iz Zdenaca Brdovečkih, Ban Jelačić ide u Bedenicu kod Strmca, a u Kučama se igra derbi Turopoljca i Poleta.