Šest komada Turopolja u mreži 'fenjeraša', Marko Rus u finišu spasio bod Dinamu u Novom Čiču

30.04.2023. / Damir Žbulj

Nogometaši Turopolja su maksimalno ozbiljno odradili dvoboj 20. kola 1 ŽNL Istok protiv posljednje Ostrne, iako su gosti bili neugodan suparnik u prvom poluvremenu...

Nakon gola Krešimira Lučića u 15. minuti Ostrna odmah uzvraća preko Francića, a na pogodak Tomislava Šutala odgovor je bio novi zgoditak Francića.

Ipak, Ivan Jambrešić se u finišu prvog dijela pobrinuo da Turopolje u nastavak uđe s minimalnim vodstvom.

Utakmicu je prelomio novi gol Kreše Lučića, pola sata prije kraja, dok je u završnici Jurica Jambrešić s dva komada postavio na finalnih 6:2.

U prvih 11 bili su vratar Andrija Budimir te Jasmin Blagušević, Mihael Vranešić, Mislav Ceković, Kristijan Avramović, Matej Karlović, Andreas Šejić, Ivan Jambrešić, Tomislav Šutalo te Krešimir i Tomislav Lučić. Jambrešić je ušao poslije desetak minuta igre u nastavku, 15-ak minuta dobili su Zorić i Cota, a u finišu su ušli Benke i rezervni vratar Culović.

Dinamo u Novom Čiču nije uspio svladati Jelačić iz Banova. Gosti su dva puta vodili, ali su Dinamovci uspjeli spasiti bod u 90. minuti.

Tomislav Cestarić je u devetoj minuti 'poništio' rani pogodak Boroša, no, Jelačić je opet u prednosti poslije prvih pola sata igre, Pušić je svladao Šimića.

Mreže su mirovale sve do završnice, kad je Marko Rus poentirao za konačnih 2:2.

U početnoj postavi trenera Paviše bili su Šimić, Čurla, Jurišić, Hladni, Škrtić, Musoli, Žarina, Topalović, Hemen, Kadoić i strijelac Cestarić, koji je u 41. minuti svoje mjesto prepustio strijelcu Rusu. Još sredinom prvog dijela je umjesto Hemena ušao Jelač, dok je u 66. minuti priliku dobio i Đuksi.

U nedjelju od 17 sati Posavec igra protiv Gaja, u Kobiliću kod Vatrogasca gostuje Lonja, a Buna ide na noge vrbovečkoj Dubravi.