Sjajna Ines Grdenić osvojila europsku broncu!

04.02.2018. / Damir Žbulj

Ines Grdenić, članica Karate kluba Velika Gorica, osvojila je brončano odličje u kategoriji do 50 kg u konkurenciji mlađih seniora na Europskom prvenstvu u Sočiju!

Ines je bila slobodna u prvom kolu. U nastavku natjecanja pobijedila je predstavnicu Škotske Claver Logan s 3-0, eliminirala Nizozemku Nadu El Attar sudačkim preglasavanjem nakon što u borbi nije bilo bodova, a u polufinalu je izgubila od Španjolke Nadie Morales Gomez s 5-0.

U završnoj borbi repasaža za brončanu medalju Ines je bila bolja od Makedonke Dragane Mangovske s 1-0.

Igor Vrban je u kategoriji juniora iznad 76 kilograma upisao jednu pobjedu i poraz dok su Mia Mijović (-48 kg) i Petar Orešković (-61 kg) u juniorskoj konkurenciji poraženi u prvom nastupu.

Hrvatska je Europskom prvenstvu EP za kadete, juniore i mlađe seniore u Rusiji osvojila ukupno tri medalje, jer je juniorsko srebro u kategoriji do 53 kg osvojila Jelena Pehar, a u kategoriji +59 kg Sadea Bećirović bila je brončana.

Sudjelovalo je ukupno 956 natjecatelja iz 44 zemlje. (Foto: Karate klub Velika Gorica)