Sjajni Kurilovec preokretom i slavljem u Jarunu stigao na samo tri boda od lidera

03.11.2019. / Damir Žbulj

Fantastičan vikend velikogoričkog momčadskog sporta uveličao je i Kurilovec, izvrsnom partijom i preokretom za (1:0) 3:4 slavlje na gostovanju kod Jaruna.

Bio je to pravi trećeligaški derbi u kojem je momčad Perice Vidaka pokazala pobjednički karakter, nakon što je dva outa bila u rezultatskom zaostatku.

Domaćin je od 15. minute bio u prednosti, poslije autogola Čunčića, ali početkom nastavka, u 52. minuti, Matej Kelava uspio je izjednačiti.

Desetak minuta kasnije Gojko Gadže vraća Jarun u vodstvo, međutim, tada kreće nezaustavljiva serija Kurilovčana. Prvo je Maks Slunjski 15-ak minuta prije kraja ponovno vratio stvari na početak, a Luka Sedlaček je nekoliko napada kasnije u potpunosti okrenuo rezultat na stranu gostiju.

Karlo Darojković je u 80. minuti, novim autogolom na ovom dvoboju, osigurao nedostižnu prednost Vidakovoj momčadi i Josip Fuček je iz penala u 86. tek uspio smanjiti zaostatak Jaruna.

U završnici je Kurilovec sačuvao prednost i na kraju je uspio slaviti važna tri boda u pohodu na sam vrh 3. HNL Središte.

Vinogradar je nakon teške utakmice u Kupu u srijedu s Lokosima izgubio 3:0 kod Zagorca u Krapini i sad zaostatak Kurilovčana za liderskom pozicijom samo tri boda.

U idućem kolu, 9. studenog od 13.30 sati, momčad Perice Vidaka na Udarniku igra protiv Trnja.