Sretna trka Maraton kluba Velika Gorica i ove godine razveselila sve okupljene u Gorskom kotaru

21.07.2019. / Damir Žbulj

Maraton klub Velika Gorica, u suradnji s Hrvatskom čitaonicom sela Gornji Kuti, i ove je godine organizirao Sretnu trku, koja se treće godine održala u Gorskom kotaru, na području općine Brod Moravice.

Brežuljci, šuma, hladovina, malo makadama, malo ceste, odlična lokalna potpora i super atmosfera...

Sve su to obilježja u pravom smislu riječi 'Sretne' trke.

Događaj se sastojao od dvije utrke – glavne utrke na 12 km te utrke građana na 7,5 km.

Počinjemo s rezultatima glavne utrke na 12 km, čiju je rutu najbrže savladao Goran Grdenić (AK Kvarner Rijeka) s vremenom 0:46:42. Medalju srebrnog sjaja osvojio je Kristijan Rubinić (AK Jastreb) s vremenom 0:47:51, a trećeplasirani je bio Krešimir Bališko (AK Svetice) s vremenom 0:48:24. Kod pripadnica ljepšeg spola, najbolje se snašla naša olimpijka Marija Vrajić (AK Maksimir) s vremenom 0:59:44, dok su ostale pozicije na postolju popunile Anda Tomaš (AK Svetice) s vremenom 0:59:58 i Kristina Marjanović (AK Sljeme) s vremenom 1:02:27.

Najbrži predstavnik MK Velika Gorica bio je Bruno Škrinjarić, koji je utrku završio za 0:49:52 te zauzeo ukupno petom mjesto. Nedugo nakon Brune u cilj ulazi i Martin Pečnik s vremenom 0:57:50 što mu je bilo dovoljno za sedmo mjesto ukupno i 3. mjesto u kategoriji M40. Goran Grgas, utrku je završio za 0:59:54 te zauzeo deveto mjesto ukupno i zlato u kategoriji M50. Danijel Trgovac utrku je završio za 1:04:22 te zauzeo 13 mjesto ukupno i četvrto u kategoriji M40. Nakon njega ciljem prolazi i Josip Martinović, koji utrku završava za 1:05:24 te se penje na 14. mjesto ukupno i uzima zlato u kategoriji M35. Od muških predstavnika tu imamo još i Antu Marijanovića (1:05:37, 15. mjesto ukupno i 7. u kategoriji MS), Želimira Delača (1:06:08, 16. mjesto ukupno i 1. u kategoriji M55), Ivicu Prpu (1:08:33, 13. mjesto ukupno i 3. u kategoriji M45) i Berislava Devčića (1:25:47, 22. mjesto ukupno i 2. u kategoriji M50).

Od naših ženskih predstavnica na utrci od 12 km prva u cilj ulazi Lana Pečnik s vremenom 1:06:51 te zauzima peto mjesto ukupno kod žena i zlato u kategoriji Ž35. Nakon nje u cilj ulazi i Vedrana Janjić s vremenom 1:11:32 zauzima osmo mjesto ukupno i osvaja srebro u kategoriji Ž40. Treća predstavnica 'Maratonaca' u cilju je Tihana Delač koja je 12 km savladala za 1:21:14 i zauzela deseto mjesto ukupno i treće mjesto u kategoriji žena seniorki. Berbu medalja zaključuju Vesna Fabijanov s vremenom 1:39:07 koja je zauzela 18. mjesto ukupno i zlato u kategoriji Ž50 te Suzana Majstorović koja je postigla rezultat od 1:44:01 te zauzela 19. mjesto ukupno i 3. mjesto u kategoriji Ž35.

Prelazimo na utrku od 7,5 km gdje pobjedničku trojku kod muškaraca čine Marjan Benc (0:37:22), Damir Benc (0:42:13) te Bernard Crljen (0:44:29) a kod žena Martina Combaj (0:43:05), Marina Marojčić (0:43:40) te Anita Sever iz Maraton kluba Velika Gorica (0:46:51).

Od ostalih članica kluba Sanja Klarin s vremenom 0:47:10 zauzima četvrto mjesto ukupno kod žena. Posebnu pohvalu zaradila je Severina Prpa, koja je svoju prvu planinsku trail utrku otrčala za 0:58:28. Kod muškaraca, Esad Tašaković je s vremenom 0:45:41 osvojio četvrto mjesto ukupno kod muškaraca.

Dorijan Pečnik, Marta Pečnik, Oliver Parabić, Ivan Majstorović i Danijela Parabić sudjelovali su na rekreativnoj ruti hodanja, i tek ih je nekoliko 'sretnih kolačića' djelilo od nagrade.

"Čestitamo svim našim članovima na odličnim rezultatima a posebno onima koji su i pomogli u sveukupnoj organizaciji. MK Velika Gorica posebno zahvaljuje svojim kolegama iz Hrvatske čitaonice sela Gornji kuti na odličnoj suradnji te se nadamo uspješnom nastavku. Zahvaljujemo se svima na sudjelovanju trećeg po redu izdanja Sretne trke. Ove je godine je sudjelovalo preko stotinu trkača iz cijele Lijepe naše te se nadamo da ste svi uživali u natjecanju, klopi i dobrom društvu," poručili su vam iz Maraton kluba Velika Gorica.

"Kako organizacija manifestacije ove magnitude zahtijeva puno vremena i planiranja, a uspješnost samog projekta ovisi o više ljudi i njihovoj međusobnoj komunikaciji, sitne greške i propusti se uvijek dešavaju. Kako bi ovo sveli na minimum pozivamo Vas da, dok ste još puni dojmova i dobro se sjećate Trke, ispunite kratku anketu o Vašim iskustvima s ovogodišnje Trke – sve ono dobro, sve ono manje dobro, zapravo sve što Vam padne na pamet. Ovo je prilika da nam kažete sve što niste stigli na licu mjesta, a Vaši će nam odgovori uvelike pomoći u organizaciji Trke sljedeće godine," dodali su organizatori.