Stolnotenisači ostali bez Super lige

18.04.2017. / Sportska redakcija

Velikogorički stolnotenisači nisu uspjeli u svom cilju. Super liga ove sezone za njih je ostao nedosanjan san. Među elitu su otišli stolnotenisači Dugog Sela koji su u Velikoj Gorici potvrdili kako je ovo njihova sezona.

Nisu se mladi igrači trenera Zvonka Pokasa prepali težine meča koji je odlučivao o prvaku i putniku u stolnotenisku elitu. Mala dvorana Gradske sportske dvorane bila je popunjena do posljednjeg mjesta, više od stotinu okupljenih gledatelja među kojima je bila i lijepa skupina gostujućih pristaša napravila je sjajnu atmosferu.

Međutim, od slavlja domaćih nije bilo ništa. Prvi meč između iskusnog Marka Habijaneca i najboljeg igrača lige, Luke Martineka bio je početak domaćeg kraja. Mladi Martinek je odigrao u maniri najiskusnijih igrača ne ostavivši domaćoj uzdanici niti najmanju šansu za pobjedu. Taj poraz kao da je bio dodatni uteg za domaći sastav, dok su gosti u nastavku meča odigrali bez ijedne pogreške. 4:0 za sastav iz Dugog Sela pokazuje koliko su njihovi igrači bili superiorni što potvrđuju i tek dva izgubljena seta.

Pobjedi gostiju nema zamjerki, u jednoj pravoj sportskoj borbi revanširali su se Velikogoričanima za poraz iz prvog dijela sezone zaključivši na najbolji mogući način sezonu nakon koje je i trener Zvonko Pokas pustio suze radosnice.

Za razliku od njih indisponirani Velikogoričani sezonu su zaključili s dva poraza, jer nakon Dugog Sela poraženi su i u susretu protiv Jaske u kojem je debitirao kadet Karlo Javor koji je pokazao kako se na njega u budućnosti može računati. Dva osvojena seta protiv iskusnog Jurja Đurinovića koji je bio drugi igrač lige, dokaz su toga.

1.HL ZAPAD, 16. KOLO
STK VELIKA GORICA STANFAR – STŠK DUGO SELO 0:4
M.Habijanec-L.Martinek 0:3 (5:11, 7:11, 8:11), M.Dolibašić-V.Nemec 1:3 (4:11, 13:11, 5:11, 6:11), M.Petrović-M.M.Martinek 1:3 (7:11, 8:11, 11:7, 11:13), M.Habijanec/M.Petrović-L.Martinek/M.Martinek 0:3 (2:11, 8:11, 7:11)

STK VELIKA GORICA STANFAR – STK JASKA 1:4
M.Petrović-M.Jelić 3:2 (10:12, 11:9, 8:11, 11:9, 11;8), K.Javor-J.Đurinović 2:3 (9:11, 11:7, 6:11, 11:8, 3:11), M.Dolibašić-D.Atiković 1:3 (6:11, 12:10, 5:11, 6:11), M.Petrović/M.Dolibašić-D.Atiković/J.Đurinović 1:3 (9:11, 11:7, 4:11, 5.11), M.Petrović-J.Đurinović 1:3 (6:11, 17:19, 11:9, 5:11)