Turopolje na Leštantu uvjerljivo protiv Dinama, Buna 'pala' kod vodećeg Kloštra

02.04.2023. / Damir Žbulj

U lokalnom derbiju 16. kola 1. ŽNL Istok nogometaši Turopolja su na svom Leštantu s 4:0 deklasirali goste iz Novog Čiča. Bila je to jednosmjerna ulica od samog početka, a uvjerljivo slavlje nagovijestio je Tomislav Šutalo, golovima u petoj i 22. minuti.

U samom finišu prvog poluvremena sve je dvojbe riješio Krešimir Lučić, koji je u sudačkoj nadoknadi dvoboja, svojim drugim pogotkom, potvrdio veliko i zasluženo slavlje domaćihnad Dinamom.

NK TUROPOLJE: Andrija Budimir, Adrian Perić (Jurica Jambrešić 60'), Mihael Vranešić, Mislav Ceković, Kristijan Avramović (Matej Robić 60'), Matej Karlović, Andreas Šejić (Robert Zorić 46'), Luka Zdunić, Tomislav Šutalo, Krešimir Lučić, Tomislav Lučić.

NK DINAMO NOVO ČIČE: Ivan Šimić (Martin Šafranko 80'), Filip Čurla (Matija Davutović 75'), Mateo Jurišić, Leo Hladni, Marko Rus (Bruno Filipović 46'), Marko Topalović (Nikola Slivak 46'), Andrija Škrtić, Filip Musoli, Vedran Brebrić (Ivica Jelekovac 80'), Marko Kadoić, Leon Hasanović (Matija Jeleč 46').

Buna je gostovala kod vodećeg Kloštra, a dva zgoditka Roberta Huđbera tek su ublažila težak poraz. Filipović je postigao hat-trick, a jednom su u 5:2 pobjedi zabijali i Mosković i Marković.

Za Bunu su od prve minute krenuli David Petrac, Jakov Rak, Luka Kovačić, Matko Đurašin, Ivan Rak, Josip Povoljnjak, Robert Huđber, Josip Muža, Mario Pukšić, Josip Rovišan i Mislav Šporčić. Na početku drugog dijela ušao je Stjepan Kalisar, a priliku s klupe dobili su i Danny Škojc i Robert Vukašinec.

U nedjelju od 16.30 sati igra se derbi Posavca i Vatrogasca iz Kobilića.