Udarnik siguran protiv Savskog Marofa

15.04.2017. / Sportska redakcija

Nogometaši Udarnika ostvarili su i treću pobjedu u nizu. Nakon Karlovca 1919 i Poleta, u današnjem susretu izabranici trenera Damira Biškupa s 3:0 su porazili Savski Marof čestitavši svom sportskom direktoru, Darku Janječiću- Žici na najljepši mogući način 45. rođendan.

Od samog početka domaći su se nogometaši nametnuli trkom i dominacijom što je rezultiralo vodstvom u 16. minuti kada je najbolji igrač utakmice, Josip Grdenić napravio dar-mar u gostujućoj obrani pogodivši suprotni kut nemoćnog vratara Brune Lukića. Samo tri minute kasnije gosti su ponovno morali na centar. Ilija Ištuk u svom je šesnaestercu igrao rukom te sucu Nikoli Kožaru nije preostalo ništa drugo nego da pokaže na jedanaest metara odakle je precizan bio Matej Kelava. Pogodio je vratar Lukić stranu, no lopta je za njega bila neuhvatljiva.

Preuzeli su gosti nakon toga inicijativu te u dva navrata imaju mat situacije pred vratarem Udarnika, Domagojem Kranjčecom. No, u oba navrata neprecizan je bio Jože Golobič. U nastavku susreta nogometaši Udarnika u dav su navrata preko Petkovića te Brajka mogli do povećanja prednosti koje im je svojim drugim pogotkom donio Matej Kelava koji je još jednom bio precizan s jedanaest metara nakon što je u gostujućem šesnaestercu srušen Josip Grdenić.

Iako u okrnjen sastavu, bez četvorice igrača Udarnik je mogli bismo reći rutinski odigrao još jednu utakmicu za treću pobjedu u nizu. Uz devet osvojenih bodova, mreža vratara Domagoja Kranjčeca u posljednjih 270 minuta je netaknuta što je pokazatelj kako su lošija izdanja sa starta prvenstva iza Kurilovčana za koje je danas gotovo nakon godinu dana pauze zaigrao Hrvoje Šimić.