Umag nadjačao rukometaše Gorice

07.11.2017. / Sportska redakcija

Poslije nesretnih poraza na prethodna dva gostovanja u Dubravi i Sesvetama, rukometaši Gorice u Umagu su ostali bez prave prilike za osvajanje bodova. Domaći rukometaši nanijeli su izabranicima trenera Hrvoja Pekere poraz rezultatom 26:18.

U prvih deset minuta susreta minimalno vodstvo držala je Gorica. Gol za gol igralo se sve do 23. minute kada je Ivan Matić zabio za plus dva Gorice (10:8), no u preostalih sedam minuta igrači Umaga rade seriju 5:1 kojom na odmor odlaze s dva pogotka prednosti (13:11). U nastavku Gorica više nije uspjela zaprijetiti domaćem sastavu čiji su igrači iz minute u minutu povećavali prednost.

Na ljestvici i dalje vlada velika gužva je prva Dubrava ima 8 bodova, dok primjerice sedmoplasirani Karlovac ima dva boda manje. Na učinku od šest bodova je i za poziciju bolja Gorica koja će za vikend ugostiti momčad Spačve iz Vinkovaca.

PREMIJER LIGA, 6. KOLO
MRK UMAG – HRK GORICA 26:18 (13:11)
MRK UMAG: Matijević, Vukotić, Maros, Sever 1, Horozović 2, Bura 4, Maršan 5, Severec 8, Gavran, Milinković, Krupić, Lekić, Slavić 16 obrana, Gorenac, Koler 1, Sinčić 5.
HRK GORICA: Lončar 2 obrane, Ceković 1, Laljek 4, Matić 4, Nedić, Božiček, Vladušić, Dijanić 2 obrane, Ćavar 5, Sladoljev 2 obrane, Žarković 2, Goršeta, Barišić 2.