Uzbudljiv 'mali' gradski derbi: Nika Vajdić predvodila Goricu do slavlja nad drugom ekipom Udarnika

19.12.2021. / Damir Žbulj

U posljednjoj utakmici prvog dijela sezone rukometašice Gorice igrale su gradski derbi s Udarnikom, ali njihovom drugom ekipom, mladim nadama, koje se natječu u 3. HRL Središte.

Dramatičan okršaj otišao je na stranu Goričanki, ali utakmica nije prošla bez uzbuđenja i preokreta.

U gotovo potpuno izjednačenom prvom poluvremenu rezultat je poslije 30 minuta bio 9:8 za Goricu, nakon što su Nika Vajdić i Helena Sušac svojim golovima anulirale vodstvo Udarnica.

Na otvaranju drugog poluvremena Goričanke ulaze u seriju pogodaka, raspucane su i Vajdić i Danijela Mihaljević pa je nakon desetak minuta igre u nastavku ogromnih 16:9 za Goricu.

Nije tada ovaj dvoboj bio odlučen!

Mlade snage Udarnika su se 'trgnule' i počele kažnjavati pogreške svojih suparnica. Ana Cerovski zabija svoja dva pogotka, priključile su se Mia Crnolatac, Iva Štefan, Lana Vrdoljak i Nera Butković, Anja Vučićević sigurna je s linije sedam metara, a Erika Štefanić, Crnolatac i Butković zabijaju za potpuni preokret i 18:19, nešto malo manje od sedam minuta prije kraja...

Možda i ključni trenutak bilo je isključenje Erike Štefanić, Nika Vajdić tada realizirao sedmerac i preuzima odgovornost u naredna tri napada Gorice. Bila je precizna i njenim golovima Goričanke u zadnje dvije minute ulaze s minimalnim vodstvom.

Kad je Danijela Mihaljević pogodila za 22:20, na ulasku u zadnju minutu, bilo je jasno kako će Gorica ipak opravdati ulogu favorita. Vučićević je u samoj završnici postavila na konačnih 22:21.

DANIJELA MIHALJEVIĆ NA VRHU

Vajdić je na kraju zabila osam golova, dok je Mihaljević, koja predvodi najbolje strijelkinje 3. HRL Središte s 82 pogotka, u ovom dvoboju dodala šest komada. Helena Sušac precizna je bila triput, dok su Ivana Tolić, Tara Troha, Katarina Brzović, Maja Đuričić i Lucija Kordić mrežu suparnica pogađale po jednom.  Svoj doprinos slavlju dale su i Helena Katalinić, Lorena Češković, Lukrecija Čurek, Klara Nedić, Sara Trešćec, Andreja Cerovec i Iva Ivčić.

Bez obzira na ovaj poraz, u Udarniku mogu biti zadovoljni kakvu su utakmicu odigrale njihove mlade nade.

Erika Štefanić na kraju je za Udarnik zabila četiri gola, Anja Vučićević i Lana Vrdoljak dodale su svaka po tri, dok su Ana Cerovski, Rafaela Krilčić, Mia Crnolatac, Nera Butković i Tea Begić precizne bile dvaput. Jednom je pogodila i Iva Štefan. U sastavu su bile još i Magdalena Jurić, Ana Jozinović, Lea Bošković i Lucija Horvatić.

U deset nastupa Udarnik 2 je u ovom rangu natjecanja upisao četiri pobjede i šest poraza te se na ljestvici nalazi ispred druge ekipe Sesveta te Trnine i Petrinije, koji su na dnu poretka.

Gorica je u ovom prvom dijelu sezone slavila šest puta, uz jedan remi i tri poraza te se s 13 osvojenih bodova nalazi na sjajnom trećem mjestu, prije zimske pauze.

Nastavak sezone predviđen je za drugu polovicu veljače, kad će Gorica gostovati kod treće ekipe Lokomotive, a Udarnice će dočekati drugu ekipu Trešnjevke.

Seniorke Udarnika su prvi dio sezone u 2. HRL Zapad završile na sedmoj poziciji, s četiri pobjede, jednim neodlučenim ishodom i pet poraza. Ispred Murvice, Senije, Karlovca i Zaprešića. Upravo će Senia biti gost Udarnica sredinom veljače, na početku nastavka drugoligaškog natjecanja.