Vatrogasac iz Kobilića šokirao Lukavec, Gradići s igračem manje izborili jedanaesterce i uspješno prošli kroz Vukovinu

20.04.2023. / Damir Žbulj

Nogometaši Vatrogasca iz Kobilića napravili su pravi podvig na gostovanju u Lukavcu, u četvrtfinalu Kupa Nogometnog saveza Velike Gorice! Član 1. ŽNL Istok eliminirao je favoriziranog suparnika, koji nastupa tri ranga više, golovima Marka Novaka i Josipa Grileca te je zasluženo prošao među četiri najbolja u ovosezonskom natjecanju!

Novak je šokirao domaće navijače u finišu prvog poluvremena, a za novu radost ekipe iz Kobilića pobrinuo se Grilec odmah početkom nastavka utakmice.

Antonijo Vujičić smanjio je zaostatak nekih pola sata prije kraja, ali momčad Slavena Batovanje nije uspjela izbjeći poraz te je završilo 1:2.

Za Lukavec su od prve minute krenuli Ante Anić, Marijan Grdenić, Karlo Ostojić, Josip Žuljević, Antonijo Vujičić, Antun Grozdek, Domagoj Matić, Mario Milašinović, Domenik Quni, Sven Adžaga i Luka Talan, a niti ulazak Vidakovića, Povoljnjaka i Banića početkom drugog dijela nije 'spasio' člana 3. NL Centar. U prvih 11 trenera Matkovića bili su Branimir Grilec, Josip Šošić, Vjekoslav Čavar, Josip Vuksan, Antonio Ivkić, Damir Matković, Matija Šimek, Marko Novak, Josip Grilec, Ivan Antunović i Toni Štefner. Strahinec je ušao na startu drugog poluvremena, umjesto njega je u 69. minuti priliku dobio i Patljak, a zadnjih desetak minuta zaigrao je i Kirinić.

U Vukovini je pobjednika odlučilo raspucavanje s bijele točke, nakon što je u regularnih 90 minuta završilo 1:1.

Prava drama je krenula u 68. minuti, kad je Leon Šuman, nezadovoljan suđenjem, zaradio isključenje zbog vrijeđanja glavnog arbitra Stjepana Sučića pa su Gradići završnicu dvoboja morali igrati s igračem manje. Jelačić je brojčanu prednost iskoristio u 81. minuti, kad je gostujuću mrežu zatresao Mateo Maslač.

Međutim, gosti su samo pet minuta kasnije uspjeli izjednačiti golom Sandra Fridriha iz penala.

Gradići su na kraju uspjeli izboriti jedanaesterce, u kojima su pokazali više mirnoće i sigurnosti, uz ključne intervencije Mateja Božurića i tri pogotka u mreži Sakača...

NK BAN JELAČIĆ VUKOVINA: Davor Sakač, Marko Rovišan, Ivan Landeka (Antonio Nikić 85'), Mateo Maslač, Josip Hrženjak (Josip Miletić 82'), Bruno Augustić (Petar Krasnić 74'), Mateo Nikić, Juraj Ivanković, Fran Milatović (Dorian Zebec 85'), Josip Jurič, Miron Memić. Trener: Stefan Rajić.

NK GRADIĆI: Matej Božurić, Domagoj Vori, Karam Kamel Metawee, Tomislav Keremendi (Dominik Bartovčak 85'), Leon Šuman (CK 68'), Patrik Vojnić, Andrija Cerovski, Nikola Cindrić, Vid Belčić (Hrvoje Barišić 62'), Matej Godinić, Sandro Fridrih. Trener Igor Čagalj.

Četvrtfinalni dvoboj Mraclina i Turopoljca igra se u srijedu, 26. travnja, u 17.30 sati, dok je u ovoj fazi Kurilovec još uvijek bio slobodan.