Vatrogasac s igračem više izgubio derbi u Kloštru, Meštrica uspješno prošla kroz Turopolje, Buna golom Pazmana dobila Dinamo Hidrel

17.04.2022. / Damir Žbulj

Nogometaši Meštrice uspješno su prošli i neugodno gostovanje u Turopolju te su učvrstili svoju vodeću poziciju na ljestvici 1. ŽNL Istok, nakon što je Vatrogasac iz Kobilića izgubio veliki derbi s trećeplasiranim Kloštrom.

Vatrogasci su poveli golom Marka Novaka u 11. minuti, ali je domaćin u 32. minuti preko Ramadanija izjednačio, a onda i pogotkom istog igrača samo dvije minute kasnije došao do preokreta. Kad je Mosković u 36. minuti zaradio drugi žuti karton izgledalo je kako će momčad iz Kobilića ipak izvući pozitivan rezultat...

Međutim, brojčana i terenska nadmoć u drugom poluvremenu nije se isplatila, a Kloštar je u završnici s igračem manje došao do novog zgoditka. Mario Kletećki realizira jedan protunapad i postavlja na konačnih 3:1.

NK VATROGASAC KOBILIĆ: Matia Caput, Josip Šošić, Vjekoslav Čavar, Ivan Antunović, Ivan Kontić, Marko Novak, Luka Krstanović (Josip Vuksan 70'), Matija Šimek (Josip Batinić 58'), Damir Matković, Josip Grilec (Antonio Ivkić 70'), Toni Štefner.

Meštrica je kod Turopolja slavila golovima Ivana Britveca, u samoj završnici prvog poluvremena, te Hrvoja Bartolovića, koji je 0:2 postavio pola sata prije kraja.

NK TUROPOLJE: Igor Ogrič, Ante Cavrić, Ivan Gjurašin, Marin Križanac (Dominik Tačković 61'), Matej Karlović, Andreas Šejić (Matej Robić 74'), Mile Anđelić (Luka Zdunić 46'), Ivan Kos, Krešimir Lučić, Tomislav Lučić, Branislav Bušić.

NK MEŠTRICA: Ivan Mihalinčić, Ivan Šimunović, Goran Mihalinčić, Hrvoje Bartolović, Marin Tuka, Karlo Pagadur, Bruno Augustić (Matija Prigorac 90'), Ivan Britvec (Krešimir Košutić 83'), Mario Skorin (Luka Huzjak 80'), Kristijan Šečić, Marko Ćevid.

Buna je do svoje treće ovosezonske pobjede stigla protiv Dinamo Hidrela, koji je nastavio seriju slabijih proljetnih rezultata. Ekipi iz Novog Čiča ovo je četvrti uzastopni poraz.

Čovjek odluke bio je Filip Pazman, koji je jedini gol na utakmici postigao sredinom prvog poluvremena.

NK BUNA: Filip Rak, Nikola Kuzmić (Stjepan Kalisar 88'), Antonio Mrkonjić, Patrik Rak (Dominik Šmint 46'), Stjepan Cavrić, Matko Đurašin, Ivan Rak, Marijo Starčević (Martin Šebek 74'), Robert Huđber, Filip Pazman (Josip Muža 85'), Josip Rovišan.

NK DINAMO HIDREL: Ivan Šimić, Josip Risonjić, Tomislav Jakovljević, Leo Hemen (Mislav Starčević 46'), Martin Žugaj, Karlo Španiček, Marko Topalović, Filip Đuksi, Ivan Balenović, Filip Musolli (Bruno Filipović 67'), Petar Andrijanić.

Na Uskrsni ponedjeljak Posavec će dočekati Rakovec.