Fantastična Gorica senzacionalno porazila Cibonu!

02.11.2018. / Damir Žbulj

Košarkaši Gorice ugledali su se na naše nogometaše te su kreirali možda i najveću ovosezonsku senzaciju dosadašnje HT Premijer lige. U Gradskoj dvorani je ekipa pod vodstvom Josipa Sesara 'skinula skalp' zagrebačkoj Ciboni, trenutno vodećoj ekipi domaćeg prvoligaškog natjecanja.

Fenomenalnu partiju pružili su gorički košarkaši, koji su bili u prednosti praktički tijekom cijele utakmice te su na kraju zasluženo slavili s 83:76 (25:22, 18:13, 18:22, 22:19).

Gorica je opipljivu prednost napravila već u prvoj dionici, a tri minute prije prvog predaha bilo je i deset poena viška (23:13). Ipak, gosti smanjuju zaostatak i poslije prvih deset minuta na semaforu je 25:22. Cibona je početkom druge četvrtine imala svoju jedinu prednost na susretu, ali to je bilo sve od Vukova.

Sesarovi košarkaši vratili su se u pozitivan ritam te su odličnom igrom stigli i do dvoznamenkaste razlike. Tricom Borne Kapuste, pola minute prije poluvremena, Gorica je imala i +11 (43:32).

Na veliki odmor se odlazi s 43:35!

Cibona je u nastavku 'stiskala', stigla u jednom trenutku i do poravnanja (53:53), ali to nije obeshrabrilo naše košarkaše. U posljednjih deset minuta ulazi se sa 61:57...

Gosti u završnoj dionici ponovno stižu do izjednačenja, ali sjajna igra u obrani, odlične napadačke akcije, atraktivna zakucavanja i pogođene trice u ključnim trenucima dvoboja, kao i smirenost s linije slobodnih bacanja u završnici, donose Gorici apsolutno zasluženu pobjedu koja će se još dugo pamtiti i prepričavati!

"NIJE BILO PODCJENJIVANJA"

Marko Baković sa 16 poena i šest skokova te Borna Kapusta s 13 koševa i osam asistencija predvodili su Goričane, dok je Ljubo Prgomet ubacio deset poena. Fascinantan je podatak da se u listu strijelca nisu upisali tek Ante Jukić i Imran Polutak, koji nisu niti ulazili u igru, dok su svi ostali košarkaši iz zapisnika uspjeli i poentirati!

U ekipi pod vodstvom Ivana Velića bolji od ostalih Josip Bilinovac s 14 koševa, Filip Bundović je ubacio 11 poena, dok je deset dodao Marko Ljubičić.

”Čestitam ekipi Gorice na zasluženoj pobjedi. Mi nismo bili pravi, morat ćemo vidjeti u čemu je stvar, zašto nam se dogodila loša partija, je li bilo podcjenjivanje - mislim da ne. Možda nas je u ovom zgusnutom ritmu dotukao i umor, međutim, to nije opravdanje. Ako izvučemo pouku iz ovoga onda će biti dobro. Jednostavno, ako nismo na 100 posto vidi se da možemo imati problema sa svima. Što je tu je, moramo se okrenuti idućim protivnicima i još jednom čestitke Gorici na zasluženoj pobjedi," analizirao je trener poraženih.

Ciboni je ovo prvi poraz sezone, dok je Gorica u petom kolu upisala drugu pobjedu.

U idućem kolu sjajni gorički košarkaš gostuju u Osijeku kod Vrijednosnica.