[VIDEO] Fenjeraš namučio košarkaše prije derbija s Agrodalmom

18.03.2018. / Damir Žbulj

Košarkaši Gorice nastavili su svoj niz pobjeda u Prvoj muškoj ligi. U 17. kolu stigli su i do 17. pobjede te su učvrstili svoju poziciju na vrhu ljestvice.

Ekipa Josipa Sesara slavila je kod posljednjeplasirane Pule 1981 sa 76:59 (18:18, 24:17, 19:14, 15:10).

Domaći su vodili u prvoj dionici 14:12, u drugoj četvrtini su također imali minimalnu prednost, dok je u 17. minuti rezultat bio poravnat na 32:32. Na veliki predah se odlazi s 42:35 Goričana. Početkom nastavka momčad iz Pule se ponovno primaknula, ali je Gorica ipak tada pronašla pravu igru i rutinski stigla do slavlja.

Najefikasniji je u pobjedničkim redovima bio Paško Vrlika s 13 poena i pet skokova. Majcunić je upisao 11 koševa, uz šest asistencija, dok je Baković imao 11 poena, devet skokova i četiri blokade. Pulu je predvodio Vedran Pušić s 30 poena i 12 skokova, no, nije mogao sam do pobjede protiv suverenog lidera drugoligaškog natjecanja.

U idućem kolu KK Gorica je 24. ožujka u derbiju domaćin drugoplasiranom Agrodalmu, koji u nedjelju dočekuje Podravac, a u 16 kola upisao je četiri poraza.