[VIDEO] Gorica iz dva penala 'okrenula' Inter pa u finišu ostala bez važne pobjede

20.04.2019. / Damir Žbulj

Još jedan uzbudljiv dvoboj odigrali su Inter i Gorica, a županijski derbi je ponovno završio bez pobjednika, rezultatom 2:2 (1:1).

Opet se Gorica u ranoj fazi utakmice našla u zaostatku, ali je golovima s bijele točke privremeno okrenula susret na svoju stranu...

Ipak, domaćin je desetak minuta prije kraja stigao do poravnanja čime je Goričanima 'oduzeo' izuzetno važna dva boda u Borbi za Europu.

Žuti su poveli u 13. minuti sjajnim golom Rusa Serderova, no, deset minuta kasnije na semaforu je 1:1. Postonjski je bio u duelu sa Zwolinskim, sudac Pajač svira kazneni udarac, a Lovrić s bijele točke postiže svoj osmi gol ove godine.

Pola sata prije kraja sudac Pajač je još jednom u prvom planu, kontakt Matkovića i Lovrića je po njegovom mišljenju bio za novu najstrožu kaznu, a ulogu sigurnog realizatora preuzeo je Zwolinski, kojemu je to 12. prvenstveni pogodak sezone.

Inter je do boda stigao u 80. minuti susreta, Andrej Šimunec je nakon kornera poentirao za konačnih 2:2.

Nakon očekivane pobjede Lokomotive nad Rudešom Goričani su 'skliznuli' na šestu poziciju s 46 bodova. Inter je na sedmom mjestu sa sedam bodova viška ispred pretposljednje Istre 1961.

Za Toplakovu ekipu nema Uskrsnih praznika, jer već u srijedu ih očekuje 'utakmica sezone', domaći okršaj s Rijekom u polufinalu Hrvatskog nogometnog kupa!

Gorica bitku za Europu nastavlja 27. travnja na svom Gradskom stadionu protiv splitskog Hajduka!