[VIDEO] Gorica na trećoj poziciji, Zwolinski najbolji topnik HNL-a

10.11.2018. / Damir Žbulj

Šestu gostujuću pobjedu u nizu upisala je Gorica kod Rudeša, u prvom susretu 14. kola HT Prve lige! Za produljenje nestvarnog niza i barem privremeni proboj do treće pozicije na ljestvici pobrinuo se sjajni Lukasz Zwolinski, koji je zabio jedini gol na utakmici (0:1) te svojim osmim zgoditkom ponovno sam preuzeo vrh poretka najboljih topnika hrvatskog prvenstva!

Poljski napadač je pola sata prije kraja pobjegao domaćoj obrani i sjajnim udarcem pogodio mrežu Rudeša, uz veliko slavlje gotovo 100-tinjak velikogoričkih navijača na tribini stadiona u Kranjčevićevoj ulici.

Goričanima je posao olakšao Joao Erick, koji je u 74. minuti zaradio drugi žuti karton i isključenje.

Nažalost, 'požutio' je i Nigerijac Atiemwen, koji će zbog tri akumulirane opomene propustiti dvoboj s Istrom 1961 na Gradskom stadionu 24. studenog.

Imao je i Rudeš svoje šanse, ali je obrana Gorice, koja je u ovom dvoboju bila bez suspendiranog kapetana Čaglja i ozlijeđenog Jovičića, uspjela neutralizirati sve pokušaje Rudeša.

Nestvaran je pogled na tablicu HT Prve lige, gdje je ekipa Sergeja Jakirovića zauzela treće mjesto s 26 osvojenih bodova!

"Fenomenalno je za nas prošla ova utakmica," poručio je strateg Gorice.

"Osjetila se utakmica s Hajdukom, bili smo u nekim trenucima bez energije. Imali smo 'plan B'. Povukli smo na poluvremenu jedan potez, kasnije smo povukli i drugi i to je odlučilo utakmicu. Mogli smo, da smo bili mirniji, zabiti i još koji gol, ali najbitnija su tri boda. Pred nama je pauza, dobro ćemo se odmoriti i pripremiti za zadnja četiri kola jesenskog dijela sezone."

Jakirović je na poluvremenu u igru uveo Lovrića, a izvadio Suka, dok je ključan potez bio i ulazak asistenta Špičića umjesto Dvornekovića, samo nekoliko minuta prije pogotka odluke. U samoj završnici je nekoliko minuta prilike dobio i Martin Šroler, koji je zamijenio Atiemwena.

"Imamo sada tri dana slobodno, u srijedu je novi trening, u subotu ćemo odigrati prijateljsku utakmicu i pripremamo se za Istru. Svaka je utakmica teška, igra se četverokružno i svaka je utakmica 50 - 50. Sigurno će doći i nekakav poraz, ali samopouzdanje nam je veliko, na dobrom smo putu i samo tako trebamo dalje nastaviti," zaključio je 'profa' Jakir.

Osijek u subotu gostuje u Koprivnici kod Slaven Belupa, dok Hajduk dočekuje Inter. U nedjelju Rijeka igra u Puli, dok Dinamovce, koji su u četvrtak osigurali povijesno europsko proljeće, čeka 'gostujući' derbi s Lokomotivom. Drugoplasirani Lokosi u ovom trenutku imaju tek dva boda više od naše Gorice.

HNK Gorica: Kristijan Kahlina, Musa Muhammed, Godfrey Oboabona, Marijan Čabraja - Mario Marina, Martin Maloča, Joey Suk (Kristijan Lovrić 46') - Iyayi Belive Atiemwen (Martin Šroler 46'), Matija Dvorneković (Matija Špičić 59') - Lukasz Zwolinski.