[VIDEO] Nezaustavljivi Baković predvodio Goricu do slavlja za idealan završetak godine

22.12.2018. / Damir Žbulj

Košarkaši Gorice na idealan način zaključili su ovu sjajnu kalendarsku godinu u kojoj su bez poraza izborili svoje mjesto u HT Prvoj ligi. U dvoboju 11. kola hrvatskog prvenstva na domaćem terenu svladali su Škrljevo s 91:82 (22:16, 27:19, 21:17 21:30) te su tako stigli do četvrte ovosezonske pobjede protiv izravnog konkurenta na ljestvici.

-->> [PRIJENOS UŽIVO] Trener godine vodi košarkaše u nove izazove

Gosti su malo bolje otvorili dvoboj, poveli 13:6, no, nakon toga sve je bilo na strani Goričana.

Sjajnom igrom u obrani i brzim protunapadima ubrzo su stigli zaostatak i prešli u vodstvo, koje je raslo iz minute u minutu. Na kraju prve dionice već je bilo 22:16, a do poluvremena je prednost bila i dvoznamenkasta 49:35.

Sjajna igra nastavila se i u trećoj dionici, a tek je pred kraj malo popustila koncentracija i Škrljevo je uspjelo malo rezultatski ublažiti poraz.

Fenomenalan je bio Marko Baković, koji je bio jedan od nominiranih u izboru za sportaša grada. Ubacio je 27 poena, uz deset skokova.

Borna Kapusta je majstorski dirigirao ekipom s 11 asistencija i 12 ubačenih poena, koliko je zabio i Ivan Papac. Ivan Vučić je pridodao 11 koševa i osam skokova...

U redovima Škrljeva David Ušić je za 17 i pol minuta upisao četiri poena i asistenciju.

Bila je to sjajna predstava ekipe trenera godine u Velikoj Gorici Josipa Sesara, koja sada može na zasluženi predah prije nastavka sezone sredinom siječnja.