Žetva medalja za mlade "Maratonce" u Varaždinu

08.04.2019. / Petar Brnada

U 1. kolu Hrvatske atletske lige sjever (HALS) koje je protekle nedjelje održano u Varaždinu članovi Maraton kluba Velika Gorica ostvarili su sjajan rezultat, ugrabivši čak sedam medalja!

Na natjecanju u Varaždinu Maraton klub nastupio je s rekordnim brojem natjecatelja, njih 30, koji su se nadmetali u konkurenciji od 33 kluba i 592 natjecatelja.

U utrci od 600 metara, limač Ivan Toma Aščić s vremenom 1:50,18 koje mu je ujedno i osobni rekord, okitio se zlatnom medaljom, a u izvrsnom rezultatu pridružila mu se limačica Zeta Obradović Hećimović koja je zlato izborila vremenom 1:51,56 što je također i njen osobni rekord. U istoj kategoriji dobar nastup imali su i Lovro Pranić (2:07,87), Bartol Pavelić (2:24,77) te limačice Paula Polić (2:25,12) i Mia Kamenjašević (2:28,83).

Utrka od 800 metara bila je rezervirana za mlađe i starije kadetkinje, a mlađe su apsolutno pomele konkurenciju osvojivši prvih pet plasmana.

Naime, Tena Petračić (2:29,66) osvojila je zlato i postavila novi mlađi kadetski hrvatski rekord, Livia Debelić (2:31,58) ugrabila je srebro, a Ema Vuković (2:32,75) broncu, dok su utrku trčale i Tena Martinec (2:33,07), Hana Tašaković (2:35,49) i Lucija Breljak (2:57,89).

Kod mlađih kadeta Marko Pranić s vremenom 2:44,90 osvaja broncu dok je sjajna mlađa juniorka Nina Vuković osvojila zlato na utrci od 800 m s vremenom 2:18,90 čim je postavila i osobni i klupski rekord.

Kod starijih kadetkinja nastupile Anja Petračić (2:51,38), Lucija Kišić (2:52,61) i Antonija Silaj (3:06,21), a kod starijih kadeta Filip Jurenec (2:43,97).

Konačno, veteran Berislav Devčić natjecao se u bacanju kladiva te ostvario rezultat od 19,42.

-Čestitamo našim mladim snagama na odličnim rezultatima, koji su samo odraz rada naše Atletske škole pod vodstvom Franje Gavranovića i Tine Šimek. Sljedećeg vikenda naše mlade snage u velikom broju ponovo nastupaju na Krosu Sportskih novosti u Zagrebu, dok naši seniori i veterani nastupaju na polumaratonu u Rijeci- rekli su iz Maraton kluba.