Belečić i David Pirša 'okrenuli' i šokirali Kloštar u Pokupskom, Mladost napunila mrežu Zrinskog, Polet nadigrao Klas, Lomnica remizirala sa Savom

01.04.2024. / Damir Žbulj

U lokalnom okršaju Poleta i Klasa iz Mičevca odigranom u Buševcu domaćin je s 3:1 stigao do sigurne pobjede, Kupa je u Pokupskom preokretom u završnici dobila Kloštar i tako stigla do drugog ovosezonskog slavlja, a obrezinska Mladost je deklasirala Zrinski...

Damir Matković je zabio za vodstvo Poleta u 18. minuti, dok je početkom nastavka Zvonimir Matušin povećao prednost. Ivan Babić je vratio nadu Klasu u 67. minuti, ali je praktički u idućem napadu Mario Stuparić postavio konačni rezultat.

NK POLET BUŠEVEC: David Petrac, Damir Matković, Antonio Ivkić, Noa Ribarić (Kristijan Šečić 87'), Marko Župetić, Marijo Pejak, Zvonimir Matušin (Ivica Sučić 90'+3), Mario Stuparić, Pavao Galović (Leonardo Janječić 78'), Matija Brajković, Bruno Šestak (Filip Dejanović 46').

NK KLAS MIČEVEC: Ivan Petrović, Filip Nikola Petir, Jerko Majić, Andrej Lovretić, Ivan Babić, Igor Gusak (Ante Tomašević 46'), Dario Zirdum, Leon Celčić, Marko Jambrišak, Tomislav Šteko (Robert Pleša 90'+3), Matija Gredelj (Ivan Galić 57')

Sjajnu partiju pružila je već 'otpisana' Kupa, koja je u Pokupskom porazila vrlo jaku ekipu Kloštra. Gosti su čak i poveli u samoj završnici prvog dijela, kad je loptu u vlastitu mrežu pospremio Mihael Vranešić. Međutim, Kupa je u finišu došla do preokreta, prvo sjajnim pogotkom Davora Belečića, a onda i seniorskim prvijencem Davida Pirše, nakon korenra za 2:1 i veliku feštu domaćih.

U prvih 11 Kupe bili su Tomislav Sečenj, Robert Bašić, Ivan Šestak, Mihael Vranešić, Petar Šestak, Davor Belečić, Marijan Petković, Ivan Belečić, Igor Đuran, kapetan Tihomir Sečenj i Gabrijel Zlodi, dok su s klupe ušli Leon Bašić, Leonardo Brajković i domaći junak Pirša.

Mladost je u Obrezini do vrha napunila mrežu Zrinskog, a u 6:1 slavlju Marko Ivančić je obranu gostiju probio već u prvoj minuti. Ubrzo je strijelac i kapetan Adis Smajić, a Zrinski neizvjesnost tek privremeno vraća u 20. minuti preko Runtasa. Ipak, Mladostaši u nastavku nemaju milosti, zabijali su Lovro Novokmet i Marko Ivančić, a dva komada je zabio i Stjepan Bartoniček, koji je u igru ušao s klupe. U početnoj postavi bili su Tomislav Tomić, Gabriel Ćurić, Albert Igrishta, Šimun Matić, Lovro Novokmet, kapetan Smajić, Marko Ivančić, Bohdan Hriebienichenko, Mijo Jandriš, Noa Šalković i Mario Kos, dok su priliku, uz Bartoničeka, dobili i Bruno Bekavac, Fran Kunić, Josip Tadić i Matej Caganić.

Lomnica je na svom terenu remizirala s trećeplasiranom Savom iz Drenja Brdovečkih, nakon što je na startu drugog dijela Domagoj Lagundžija domaće doveo do prednosti. Pola sata prije kraja Šoštarić je postavio na konačnih 1:1. U startnoj postavi Štefa Deverića bili su Petar Jerković, Leon Gavranović, Jurica Mihalinčić, Marko Dijanežević, Josip Grdenić, Josip Ćurić, Domagoj Šoštarec, Zvonimir Čizmadija, Kristian Arbanas, Mateo Kljajić i Josip Matić, početkom nastavka ušli su Hrvoje Skupnjak i strijelac Lagundžija, a priliku je dobio i mladi Stjepan Deverić.

Nažalost, utakmica Vatrogasca i Turopoljca u Zdencima Brdovečkim je prekinuta, jer su gosti iz Kuča nezadovoljni suđenjem napustili travnjak.

U subotu u 20. kolu Jedinstvene županijske nogometne lige u Mičevec stiže obrezinska Mladost, Meštrica dočekuje HNK Kobre Samobor, Kupa gostuje u Farkaševcu, dok bi u nedjelju Turopoljac trebao biti domaćin Lomnici. Dvoboj Inkera i Poleta odgođen je za 1. svibnja.