Čakarić, Bura i Purić briljirali u 'demontaži' Dubrovnika

28.03.2021. / Damir Žbulj

Već na kraju regularnog dijela Paket24 Premijer lige bilo je jasno kako rukometaši Gorice kvalitetom pripadaju u Ligu za prvaka, samo što to u ovogodišnjem nastavku sezone na terenu nisu dokazali.

Prije nekoliko dana pružili su solidan otpor PPD Zagrebu u osmini finala Hrvatskog rukometnog kupa, a u prvom kolu Lige za ostanak deklasirali su rukometaše Dubrovnika s 41:24.

Ogromna razlika u kvaliteti bila je vidljiva već nakon desetak minuta igre, Goričani su do poluvremena u potpunosti riješili sve dileme oko pobjednika (22:11), dok su u nastavku 'dokrajčili' suparnika, što je treneru Nikoliću omogućilo da veću minutažu dobiju neki igrači iz drugog plana.

Stipe Purić je branio cijeli dvoboj te je na kraju upisao sjajnih 17 obrana, a briljirao je i Juro Čakarić s osam postignutih golova, bez promašaja!

Lucian Bura je u svom stilu odradio posao i u suparničku mrežu spremio osam komada (8/9), dok je kapetan Ceković dodao šest pogodaka. Matej Svržnjak se u listu strijelaca upisao pet puta, dok je pohvalno što su minute dobili i Filip Grga Zrinušić i Fran Tomašić, koji je na kraju precizan bio četiri puta. Odlično su ekipu razigravali Domagoj Grizelj i Filip Goričanec...

U prvom kolu Lige za ostanak pobjede su ostvarili još i Zamet i Bjelovar, idući suparnik Gorice, 7. travnja u Gradskoj sportskoj dvorani.