Damir Matković osigurao desetkovanom Vatrogascu bod u derbiju s Lonjom

01.05.2023. / Damir Žbulj

U Kobiliću je u 20. kolu 1. ŽNL Istok gostovala trećeplasirana Lonja i nije na kraju uspjela uzeti sva tri boda, iako je vodila od 20. minute golom Ivoša, a zadnjih desetak minuta imala i brojčanu prednost...

Damir Matković je nešto malo više od pola sata prije kraja postavio na konačnih 1:1, a Vatrogasac je izdržao u završnici, iako je u 78. minuti isključen Robert Petravić, a na 'hlađenje' je poslan i trener Nino Matković, koji je imao puno prigovara na odluke suca Stojanovića iz Obreža Zelinskog.

U početnoj postavi momčadi iz Kobilića bili su Branimir Grilec, Josip Šošić, Vjekoslav Čavar, Mato Markelić, Mijo Jandriš, Ivan Kontić, Damir Matković, Robert Petravić, Matija Šimek, Josip Grilec i Ivan Antunović. Marko Novak je ušao 20-ak minuta prije kraja, ali je poslije isključenja Petravića svoje mjesto na terenu prepustio Kristijanu Kiriniću.

Buna je ostala bez bodova na gostovanju kod vrbovečke Dubrave, a jedini gol u 4:1 porazu zabio je Josip Povoljnjak.

Posavec je 'nulu' protiv Gaja čuvao do završnice utakmice, ali je slavlje gostima ipak osigurao Mišel Gomerčić, osam minuta prije kraja.

-->>> Šest komada Turopolja u mreži 'fenjeraša', Marko Rus u finišu spasio bod Dinamu u Novom Čiču

U idućem kolu Posavec u subotu gostuje u Vezišću kod Milke Trnine, Buna igra doma protiv Turopolja, u nedjelju od 17 sati, dok u istom terminu Vatrogasac gostuje kod Ostrne, kao i Dinamo kod Lonje.