Drugoligaški derbi bez pobjednika i golova

11.11.2016. / Nefertum IT
Najzanimljivija utakmica 15. kola 2. HNL odigrana je danas u Velikoj Gorici gdje su snagu odmjerile dvije prvoplasirane ekipe, HNK Gorica i Sesvete koje su u današnji susret ušle s po 25 bodova. Taj saldo nakon odrađenih devedeset minuta poboljšali su za jedan bod, budući da je derbi susret koji je na Gradskom stadionu okupio više od 250 gledatelja završio bez pobjednika, najnepopularnijim nogometnim rezultatom, 0:0.

Za trobodom više mogu žaliti u redovima Gorice čiji su igrači imali inicijativu tijekom cijelog susreta, dok su gosti uspjeli u svom naumu da Veliku Goricu napuste neporaženi. Jedinu ozbiljnu priliku gosti iz Sesveta imali su u prvoj minuti kada je udarac Vedrana Meseca sigurno zaustavio domaći vratar Kristijan Kahlina. U ostalom periodu igre inicijativu je imala Gorica, no nažalost njezini igrači u završnici nisu bili dovoljno koncentrirani tako da su udarci Marine, Tatara, Prskala, Smolje završili uz okvir protivničkog gola ili u naručju Marka Šarlije.

Domaća momčad je u 33. minuti ostala bez Igora Postonjskog koji je prijevremeno morao napustiti igru. U jednom zračnom duelu više igrača, najdeblji kraj izvukao je devenzivni veznjak Gorice koji je kolima Hitne pomoći odvezen sa igrališta (prema dobivenim informacijama zadobio je potres mozga, op.a).

Niti nastavak susreta nije donio veće promjene, Gorica je nastavila s dominacijom dok su se gosti vješto branili čekajući svoju šansu iz protunapada. No, vezna linija Gorice predvođena Josipom Serdarušićem i Marijom Marinom nije dozvoljavala gostima da ozbiljnije zaprijete, dok najbolju priliku za domaću momčad u posljednjim trenucima susreta nije iskoristio Toni Španja.

Reakcije trenera na utakmicu

Damir Milinović (HNK Gorica):
„Odigrali smo dobru utakmicu, no lopta nije htjela u gol. Bili smo bolji, no uzalud nam to, kad nismo uzeli tri boda. Ostaje žal za tim jednim golom. Uostalom, kad ne daš gol ne možeš očekivati tri boda“.

Denis Bezer (NK Sesvete): "Jesmo mi došli po bod, zapravo smo mi došli po sva tri, jer ja nikada ne idem na bod. No, postoji način i sredstvo kako to ostvariti. Sigurno nisam zamislio da izgledamo ovako na terenu. Gorica je napravila puno više nogometnog od nas, čestitam svojim momcima na bodu. Time sam zadovoljan, no ne mogu biti zadovoljan kako smo izgledali“.