Gradići nakon dramatičnog dvoboja i raspucavanja izbacili Jelačić iz goričkog Kupa

25.04.2024. / Damir Žbulj

Boljim izvođenjem jedanaesteraca nogometaši Gradića uspjeli s na svom travnjaku svladati Jelačić iz Vukovine i tako izboriti mjesto u polufinalu Kupa Grada Velike
Gorice!

Bio je to pravi lokalni derbi ekipa koje se i inače natječu u istom rangu, a nakon regularnog vremena rezultat je bio izjednačen na 2:2.

U prvom poluvremenu mreže su mirovale, ali poslije desetak minuta igre u nastavku Amerikanac Jake Nicholas Donahue donio je prednost domaćima. Jelačić je izjenačio u 72. minuti autogolom Krstanovića, a onda pet miunuta kasnije u potpunosti okrenuo rezultat fenomenalnim dalekometnim pogotkom Luke Artukovića, koji je desetk minuta ranije ušao s klupe.

Ipak, desetak minuta prije kraja Stjepan Pralas zabija za izjednačenje i utakmica je na kraju odlučena u raspucavanju...

Matej Božurić je 'skinuo' penal Hrženjaku, Filip Božić je udarcem preko gola vratio nadu gostima, ali identično je uzvratio Milatović i na kraju gol odluke s bijele
točke zabija Baross.

NK GRADIĆI: Matej Božurić, Josip Raković, Vid Belčić (Marko Lovrić 70'), Filip Božić, Jake Nicholas Donahue (Hrvoje Koleš 58'), Stjepan Pralas, Patrik Vojnić, Meheza Baross Ahouloumi, Krešimir Budimir (Marko Preradović 58'), Miljenko Bencalić, Hrvoje Krstanović. Trener: Zoran Tomčić

NK BAN JELAČIĆ VUKOVINA: David Petar Buđak, Mateo Mikulčić (Miron Memić 64'), Antonio Nikić, Luka Bubalo (Mateo Maslač 46'), Bruno Augustić (Luka Artuković 64'), Mateo Nikić (Hanjung Song 46'), Leon Klasnić, Matko Vuksanović (Josip Hrženjak 64'), Noa Memić, Domagoj Koprivčić, Patrik Nezirović (Fran Milatović 38'). Trener: Hrvoje Jančetić.

Gradići će tako u poluzavršnici Kupa Grada Velike Gorice gostovati kod Poleta u Buševcu, dok se u drugom polufinalnom paru sastaju Kurilovec i Lukavec.

Oba susreta trebala bi se igrati 8. svibnja u 17.30 sati.