Filip Turkalj sredio Tigrove, Gradići zasluženo srušili trećeplasiranu ekipu 4. NL Središte Zagreb

13.03.2022. / Damir Žbulj

Jednu od boljih ovosezonskih utakmica odigrali su nogometaši Gradića i za to su nagrađeni pobjedom nad trećeplasiranom ekipom 4. NL Središte Zagreb!

Ekipa pod vodstvom Marka Biljana apsolutno je zasluženo došla do sva tri boda, iako je na semaforu na kraju bilo minimalnih 1:0, poslije penala kojeg je realizirao Filip Turkalj, sredinom prvog poluvremena.

Imao je Turkalj priliku s bijele točke i u nastavku, pola sata prije kraja, ali nije još jednom uspio svladati gostujućeg vratara.

Gradići su imali i pregršt prilika te su pokazali kako zaslužuju biti na puno boljem mjestu na ljestvici.

Posljednjih nekoliko minuta domaći su imali i igrača više na terenu, isključen je Tomislav Jurić zbog vrijeđanja glavnog suca, a tada je već bilo jasno kako će bodovi ostati u Gradićima.

U početnoj postavi bili su Vedran Beblek, čovjek odluke Filip Turkalj, David Posavec, Toni Borovac, Marin Sudar, Josip Hrženjak, Ante banić, Krešimir Budimir, Igor Cindrić, Patrik Posavec i Hrvoje Krstanović, dok su priliku u završnih 20-ak minuta dobili Marijo Šandor i Stjepan Pralas.

U idućem kolu Gradići gostuju kod četvrtoplasirane Zeline.

Mraclin se nije dobro proveo na svom travnjaku protiv Topuskog. Na poluvremenu nije bilo pogodaka, ali su gosti početkom nastavka poveli preko Krmpotića, a onda u 70. minuti golom Borne Abramovića i riješili dvoboj. U finišu je Igor Hajduk iz penala tek ublažio poraz i postavio na konačnih 1:2.

Na vratima je bio Patrik Crnolatec, u prvih 11 još su bili Slavko Vidović, Josip Domitrović, Juraj Cvetnić, Filip Onić, Petar Milatović, Igor Hajduk, Matej Skrbin, Karlo Klarić, Bruno Dandić i Ladislav Roginić. Početkom nastavka u igru su ušli Robert Petravić i Josip Jurič, dok je zadnjih 20 minuta dobio i Lukas Golubić.

Momčad Damira Milanovića u 18. kolu gostuje u Svetoj Nedelji.