Jelačić 'petardom' prekinuo crni niz od sedam uzastopnih poraza, četiri komada Gradića za tri boda u Novskoj

23.04.2023. / Damir Žbulj

Pomalo nevjerojatno je izgledalo kako je Ban Jelačić u nastavku ove sezone upisao sedam uzastopnih poraza i naravno kako je i tom crnom nizu jednom morao doći kraj!

Stradao je Lekenik, a njihov vratar Ivan Zagorac morao je čak pet puta po lotu u mrežu.

Sve je krenulo sjajno, jer je Josip Hrženjak već u šestoj minuti načeo goste, dok je kapetan Mateo Nikić sredinom prvog dijela povećao prednost. Čak niti gostujući pogodak Rakovića u finišu prvog poluvremena nije uzdrmao ekipu Stefana Rajića.

Početkom nastavka ponovno je strijelac Hrženjak, ubrzo mrežu suparnika trese i 19-godišnji Marko Rovišan, a na konačnih 5:1 postavlja još jedna mlada nada Jelačića, Juraj Ivanković, nakon što Hrženjak nije iskoristio kazneni udarac napravljen na Memiću.

U prvih 11 bili su Davor Sakač, Marko Rovišan, Ivan Landeka, Mateo Maslač, Josip Hrženjak, Mateo Nikić, Juraj Ivanković, Fran Milatović, Miron Memić, Jurica Čumpek i Dominik Smolković. Pola sata prije kraja ušao je Petar Krasnić, 15-ak minuta su dobili Dorian Zebec i Bruno Augustić, dok su u završnici zaigrali i mladi Antonio Nikić te  klinci Patrik Jurić i Matko Vuksanović.

Gradići su bili uspješni u Novskoj kod Libertasa, a ključnim se pokazalo da su u prvom poluvremenu iskoristili sve svoje prilike. Stjepan Pralas je precizan već u 11. minuti, dok u 24. minuti gostujuću prednost povećava mladi Matej Godinić. Iako je Libertas preko Verića ubrzo smanjio zaostatak, možda i presudan pogodak postigao je Toni Borovac u završnici prvog poluvremena. Odmah početkom nastavka Stjepan Pralas postiže i četvrti gol Gradića i tada je krenula dominacija ekipe iz Novske. Mrežu Bebleka u 52. minuti trese Jagatić, a ubrzo i Tin Gršić pa se u posljednjih nešto više od pola sata ulazi s dramatičnih 3:4 na semaforu.

Gradići su uspjeli izdržati sve suparničke nalete te su na kraju mogli proslaviti osvajanje sva tri boda.

U početnoj postavi bili su Vedran Beblek, David Posavec, Patrik Posavec, Toni Borovac, Stjepan Pralas, Leon Šuman, Filip Božić, Vid Belčić, Matej Godinić, Sandro Fridrih i kapetan Ivan Rajič. Početkom nastavka ušli su Domagoj Vori i Marko Preradović, a trener Čagalj je u igru poslao još Andriju Cerovskog te Davida Ćaćića.

Mraclin igra u nedjelju, pred svojim navijačima, a od 17 sati na Novu grabu stiže drugoplasirani GNK Tigar Sveta Nedelja.