Leon i Ivan Klasnić junaci slavlja Kupe nad Turopoljcem, pet komada Mladosti u derbiju, Lomnica u Farkaševcu izgubila korak za vodećom Jaskom

03.04.2023. / Damir Žbulj

Nogometaši Kupe prekinuli su niz utakmica bez pobjede protiv Turopoljca iz Kuča. Nakon što u prvom poluvremenu nije bilo promjene početnog rezultata, početkom nastavka je Leon Klasnić iz kaznenog udarca osigurao vodstvo domaćinu...

Ivan Klasnić je 20-ak minuta prije kraja povećao prednost Kupe i prelomio ovaj dvoboj, za konačnih 2:0.

NK KUPA: Tomislav Sečenj, Marijan Petković, Leon Klasnić (Ivan Belečić 71'), Ivan Šestak, Ivica Petković, Robert Bašić (Davor Belečić 87'), Tihomir Sečenj, Matija Brajković (David Pirša 71'), Ivan Klasnić (Valentin Jankeš 87'), Josip Brajković, Ivan Muža (Benjamin Pirša 55')

NK TUROPOLJAC: Mario Zagorac, Dino Hadžiabdić, Franko Perić, Ivan Hren, Mario Matasić, Filip Saraf, Matija Čaić, Ivan Hercigonja (Filip Carev 59'), Mislav Čunčić, Tomislav Horvat, Josip Mlinarić.

Mladost je u Obrezini odigrala sjajnu utakmicu protiv Rakovog Potoka i na kraju je s 5:0 zasluženo slavila u derbiju 20. kola Jedinstvene županijske nogometne lige.

Luka Borković započeo je golijadu u 11. minuti, dok je na isteku prvih pola sata precizan Domagoj Bedeković. Nekoliko minuta kasnije Borković ponovno zabija i već tada je bilo jasno kako će bodovi ostati u Obrezini. Gosti su od 75. minute igrali bez isključenog Jaklenca, a Mladostaši su u završnici zabili još dva komada, preko mladog 18-godišnjeg Noe Šalkovića i Filipa Bedekovića, koji su i ušli u nastavku utakmice.

U prvih 11 Romana Župetića bili su Tomislav Tadić, Stjepan Martinić, Leon Jurišić, Marijo Tadić, Adis Smajić, Domagoj Bedeković, Marko Ivančić, Luka Borković, Luka Bubalo, Mario Kos i Alen Crepulja. U drugom poluvremenu, uz Filipa i Nou, ušli su i Alan Pejak, Šimun Matić te vratar Stjepan Sučić.

Lomnica je izgubila korak za vodećom Jaskom Vinogradar porazom na gostovanju u Farkaševcu kod Zrinskog. Jedini gol na utakmici postigao je Neven Mataušić u finišu prvog poluvremena.

-->>> 'Petarda' Klasa u mreži Bregane, Polet siguran u Gornjoj Lomnici

U idućem kolu Lomnica u subotu od 16.30 sati dočekuje Strmec, u istom terminu u Kuče stiže Rakov Potok, dok će od 15 sati u Buševcu gostovati Sloga iz Križa. Klas gostuje kod Klokočevca, Kupa u Zdencima Brdovečkim, dok će se lokalni derbi Meštrice i obrezinske Mladosti u Gornjoj Lomnici igrati u ponedjeljak 10. travnja u 16.30 sati.