Matković i Čavar 'okrenuli' Rakovec u Kobiliću, Dinamo Hidrel uvjerljivi na startu proljetnog dijela sezone

22.03.2022. / Damir Žbulj

Vatrogasac iz Kobilića sjajno je otvorio nastavak sezone u 1. ŽNL Istok! Pred svojim navijačima je preokretom u završnici susreta stigao do pobjede nad Rakovcem!

Gosti su nakon pola sata igre došli do prednosti, ali je u 71. minuti Damir Matković uspio izjednačiti iz kaznenog udarca, dok je Vjekoslav Čavar u 87. minuti zabio za konačnih 2:1.

U početnoj postavi Vatrogasca bili su Matia Caput, Josip Šošić, Vjekoslav Čavar, Ivan Antunović, Ivan Kontić, Marko Novak, Luka Krstanović, Matija Šimek, Damir Matković, Josip Grilec i Toni Štefner. Početkom drugog poluvremena ušao je Josip Batinić, posljednjih pola sata dobili su Antoni Ivkić i Matej Kovačić, dok je u 82. minuti trener Matković uveo i Josipa Vuksana.

Na startu proljetnog dijela natjecanja uvjerljiv je bio Dinamo Hidrel, koji je u Novom Čiču s 3:0 nadigrao Gaj. Filip Čurla i Marko Topalović bili su precizni u prvom dijelu, dok je Robert Zorić početkom nastavka riješio sve dvojbe u ovom dvoboju.

Za Dinamo su od prve minute krenuli Ivan Šimić, Filip Čurla, Josip Risonjić, Tomislav Jakovljević, Leo Hemen, Karlo Španiček, Marko Topalović, Robert Zorić, Fran Klarić, Željko Josić i Marko Kadoić. U nastavku su priliku dobili i Hamdija Sejfović, Bruno Filipović, Petar Andrijanić, Martin Žugaj i Filip Đuksi.

Posljednja Buna nije uspjela iznenaditi Milku Trninu i gosti iz Vezišća su slavili golom Kunovića u trećoj minuti te autogolom Šporčića na startu drugog poluvremena. Imao je domaćin kazneni udarac u 81. minuti, ali ga nije iskoristio te je propustio utakmicu odvesti u neizvjesnu završnicu.

NK BUNA: Filip Rak, Nikola Kuzmić (Zvonimir Brkić 78'), Antonio Mrkonjić, Patrik Rak, Stjepan Cavrić, Matko Đurašin, Robert Huđber, Filip Pazman, Josip Rovišan, Mislav Šporčić, Martin Šebek (Jakov Rak 19')

Posavec i Lonja su odigrali bez pobjednika, ali i postignutih golova.

NK POSAVEC: Daniel Starešinić (Mario Kučan 46'), Igor Bencek (Antonio Krajinović 46'), Ivan Brzović, Matija Breščaković, Mislav Kovačević, Marko Kelihar, Josip Breščaković, Ivan Vranek, Ivan Jambrešić, Dejan Joveš (Denis Kučan 83'), Tin Salatović.

-->>> Krenula i 1. ŽNL Istok: Meštrica izgubila derbi za vrh, Turopolje primilo četiri komada u Banovu

U idućem kolu Posavec u nedjelju od 11 sati gostuje kod Meštrice u Gornjoj Lomnici. Buna u nedjelju od 16.30 sati igra kod Gaja, Dinamo Hidrel gostuje kod Rakovca, a u istom terminu u Kobilić stiže Ostrna.

U subotu od 15.30 sati Turopolje dočekuje Dubravu.