Meštrica slavi titulu!

01.06.2022. / Damir Žbulj

Ostala su još dva kola u 1. ŽNL Istok, a naslov prvaka proslavila je Meštrica! U Gornjoj Lomnici je pred svojim navijačima u derbiju svladala Vatrogasac iz Kobilića s 3:1.

Pavao Galović je početkom nastavka probio bedem gostiju, a Ivan Britvec je s dva pogotka, u 62. i 79. minuti, dovršio posao.

Damir Matković je u završnici ovog dvoboja, odigranog po teškom terenu i kišovitom vremenu, tek ublažio poraz.

Meštrica je zadnjih 20-ak minuta bila s igračem manje, nakon što je drugu javnu opomenu dobio Mario Skorin.

U početnoj postavi protiv Vatrogasca bili su vratar i kapetan Ivan Mihalinčić, Ivan Šimunović, Goran Mihalinčić, Hrvoje Bartolović, Marin Tuka, Karlo Pagadur, Bruno Augustić, Ivan Britvec, Mario Skorin, Pavao Galović i Kristijan Šečić. U zadnjih deset minuta ušli su Luka Huzjak, Krešimir Košutić i Matija Prigorac, dok su na klupi ključnu pobjedu proslavili rezervni vratar Marko Juratović, Danijel Radovac, Marko Ćevid i Antonio Hajduk.

U 24. kolu Kloštar je remizirao kod vrbovečke Dubrave pa je prednost Meštrice na vrhu postala nedostižna.

Ostala su još dva kola do kraja, Meštrica će u idućem gostovati kod Dinamo Hidrela u Novom Čiču, a na kraju sezone, 12. lipnja, u Gornju Lomnicu stiže Buna, kad će se sigurno 'pošteno' proslaviti zasluženi trofej!

Ivan Britvec je sa 17 golova i na drugom mjestu najboljih strijelaca 1. ŽNL Istok, a vodeći Martin Horvat iz Dubrave ima tek dva pogotka više.

Nije daleko niti Galović, koji je suparničke mreže tresao 15. puta.

U 25. kolu 1. ŽNL Istok Vatrogasac još igra doma protiv Milke Trnine, Buna je domaćin Lonji, Turopolje igra kod Kloštra, a Posavec dočekuje Dubravu.

Titulu je svojim 'susjedima i sportskim prijateljima' iz Gornje Lomnice čestitao i naš trećeligaš Lukavec, koji će u četvrtak od 18 sati na svom terenu brani naslov pobjednika Kupa Grada Velike Gorice protiv Jelačića iz Vukovine.