Može i bez Bure: Sladoljev, Čakarić, Ceković i Laljek predvodili Goricu do prvog slavlja u Ligi za prvaka

06.03.2022. / Damir Žbulj

Nakon očekivana dva poraza na startu Lige za prvaka, od Nexea i PPD Zagreba, rukometaši Gorice ostvarili su prvu pobjedu, doma protiv Varaždina.

Nije bilo lako, gosti su u prvom poluvremenu u nekoliko navrata bili u prednosti, ali se na predah odlazi sa 17:14 za Goričane, nakon što je Laljek realizirao sedmerac, a raspoloženi Čakarić poentirao iz kontre.

U nastavku je ekipa Andrije Nikolića kontrolirala dvoboj, nije dozvolila Varaždincima da uhvati rezultatski priključak, a konačna potvrda slavlja stigla je u završnim minutama. Uz sjajnu partiju Sladoljeva, koji je na kraju imao 13 uspješnih intervencija te agresivnu i neprelaznu obranu, Čakarić, Svržnjak i Cikatić pobrinuli su se u napadu da se u posljednje četiri minute uđe s 'plus pet' za Goricu.

Na kraju sigurnih 31:26, uz osam pogodaka Čakarića i sedam kapetana Cekovića, koji je iz igre imao tek jedan promašaj. U izostanku najboljeg strijelca Luciana Bure veliki doprinos dao je i Ivan Laljek, koji je zabio šest golova (6/13), ali je i podijelio čak osam asistencija.

Bura je i dalje prvi topnik hrvatskog prvenstva sa 132 postignuta pogotka, dok je Sladoljev među najboljim vratarima, uz 31 posto uspješnosti i gotovo osam obrana po utakmici.

U idućem kolu Gorica ponovno igra na svom parketu, a u goste stiže Poreč.