Mraclin dva puta vodio, Gradići golovima Borovca i Pralasa uzeli bod

17.04.2023. / Damir Žbulj

U turopoljskom derbiju 23. kola 4. NL Središte Podskupine B Gradići i Mraclin odigrali su bez pobjednika, a završilo je 2:2.

Mraclinci su dva puta bili u prednosti, ali su domaći nogometaši uspjeli na kraju uzeti bod.

Igor Hajduk pobrinuo se za gostujuću prednost na isteku prvih pola sata, ali je Toni Borovac u 38. minuti dalekometnim udarcem vratio stvari na početak.

Početkom nastavka je Ivan Kos iz kaznenog udarca, uz brojne prigovore domaćih igrača i trenera na odluku suca Šoufeka iz Novske, osigurao novo vodstvo Mraclina, no, Stjepan Pralas je 20-ak minuta prije iz 'slobodnjaka' kraja postavio konačni rezultat.

NK GRADIĆI: Vedran Beblek, Domagoj Vori, Igor Cindrić, Patrik Posavec, Toni Borovac, Stjepan Pralas, leon Šuman (Sandro Fridrih 83'), Andrija Cerovski, Filip Božić, David Ćaćić (Patrik Vojnić 46'), Ivan Rajič. Trener: Igor Čagalj

NK MRACLIN: Ivan Pavlović, David Marjanović, Dejan Debijađi (Karlo Klarić 72'), Josip Domitrović, Vjekoslav Lučić, Antonio Dadović (Ivan Kos 46), Petar Milatović (Slavko Vidović 80'), Igor Hajduk, Krešimir Budimir, Bruno Dandić, Ivan Kaurin. Trener: Goran Jelavić

Sedmi uzastopni poraz u nastavku natjecanja upisali su nogometaši Jelačića iz Vukovine.

Ekipa Stefana Rajića, oslabljena virozom, kod četvrtoplasirane Moslavine u Kutini nije imala izgleda, a za 'petardu' u gostujućoj mreži su se pobrinuli Josip Matić, autogolom, te Lilovac, Grgić, Batarelo i Lončarević.

U prvih 11 bili su Sakač, Rovišan, Landeka, Hrženjak, Maslač, Krasnić, Augustić, Ivanković, Milatović, Matić i Jurič, početkom nastavka ušao je Nikić, a u 5:0 porazu zaigrali su još i Memić, Vuksanović, Nikić i Zebec.

Sve utakmice su prije početka imale minutu šutnje za tragično i prerano preminulog mladog nogometaša kadetske momčadi NK Samobor, Martina Filipčića.

U idućem kolu u Vukovinu stiže Lekenik, trećeplasirani Mraclin dočekuje drugi GNK Tigar Sveta Nedelja, a Gradići gostuju u Novskoj kod Libertasa.