Senzacija u Pokupskom: Kupa golovima kapetana Josipa Brajkovića uzela bod favoriziranom Turopoljcu!

21.03.2022. / Damir Žbulj

Dolazak ekipe iz Kuča u Pokupsko trebao je, sam po sebi, biti pravi praznik nogometa, međutim, nakon konačnih 2:2 domaći su itekako imali razloga za feštu!

Domaćin je i poveo iz penala u 32. minuti, kojeg je realizirao Josip Brajković, a prednost je Kupa imala i na poluvremenu. Nakon tek pet minuta igre u nastavku Turopoljac dolazi do izjednačenja, precizan s bijele točke je Tomislav Horvat.

Zeleni su pogotkom Adriana Perića u 83. minuti došli do toliko željenog preokreta, ali na kraju ipak nisu uzeli sva tri boda.

Domaći su u 90. izborili još jedan jedanaesterac, a Brajković kapetanski zabija za remi, vrijedan poput pobjede. Gosti su, naravno, bili ogorčeni ovakvom sudačkom odlukom Matije Spudića, ali vjerojatno su u tom trenutku više žalili za svojim propuštenim prilikama tijekom ovog dvoboja.

NK KUPA POKUPSKO: Tomislav Sečenj, Leon Lukinić (Ivan Klasnić 58'), Leon Klasnić (Benjamin Pirša 85'), Marijan Petković, Ivica Petković, Mihael Vranešić, Ivan Belečić (Gabrijel Zlodi 85'), Ivan Šandor (Robert Bašić 85'), Josip Brajković, Dario Vranešić (Jurica Ruklić 25'), Davor Belečić (Tihomir Sečenj 58').

NK TUROPOLJAC KUČE: Mario Zagorac, Stjepan Martinić, David Gogić, Vjekoslav Lučić, Filip Dejanović, Matija Čaić, Marko Paradžik, Tomislav Horvat, Josip Mlinarić (Stjepan Đuračić 88'), Adrian Perić, Ivan Šestok (Tomislav Šutalo 86').

Ekipa Gorana Jelavića je nakon ovakvog ishoda ostala i bez druge pozicije na ljestvici Jedinstvene županijske nogometne lige, koju je sada preuzeo Ban Jelačić iz Vukovine, uz četiri boda zaostatka za vodećim Naftašem iz Ivanića.

Momčad Miroslava Lukinića je u ovom rangu stigla tek do petog boda, ali sigurno im je ovo bio jedan od najdražih ovosezonskih rezultata.

-->>> Petar Krasnić čovjek odluke u derbiju Jelačića i Poleta, Klas neporažen i protiv Mladosti

U 19. kolu JŽNL Turopoljac u Kučama dočekuje Slogu iz Križa, a Kupa gostuje kod Lomnice. Klas igra kod Bregane, u Obrezinu kod Mladosti stiže Jelačić, dok će Polet u Buševcu dočekati Strmec.