Tena Petračić viceprvakinja Hrvatske!

24.06.2022. / Damir Žbulj

Kao uvertira seniorskom atletskom Prvenstvu Hrvatske održano je državno natjecanje za kadetkinje i kadete, na kojem je ponovo zapažene rezultate ostvarila Atletska škola Maraton kluba Velika Gorica!

Tena Petračić je utrku na 600 metara istrčala u vremenu 1:39,99 te je na kraju zaslužila srebrnu medalju i titulu kadetske viceprvakinje Hrvatske!

Slavila je Elena Ban iz AK Kvarner Rijeka s 1:38,69, dok je brončana bila Miriam Medved iz AK Fortius Zadar (1:40,79).

Tena je nedavno pobijedila u utrci na 600 metara na velikom međunarodnom atletskom mitingu HAAK Mladost te je samo potvrdila kako ima veliki potencijal.

Sudjelovala je i u utrci na 1500 metara te je s vremenom 5:12,72 osvojila deveto mjesto.

Njena sestra Tara Petračić trčala je sprinterske discipline. Dionicu od 60 metara je prošla za 8,58, dok je 100 metara prošla za 13,94.

Atletska škola MK Velika Gorica je na PH za kadetkinje sudjelovao s tri natjecateljice u pet različitih disciplina.

Nastupila je i Livia Debelić u utrci na 300 metara (44,91).