Turopoljac golom Šestoka slavio u velikom derbiju i uhvatio priključak za vodećim Naftašem, Ivan Smok junak Jelačića, Klas pobjednički prošao i kroz Buševec

14.03.2022. / Damir Žbulj

Nakon što su u prošlom kolu nogometaši Klasa stigli do svoje prve ovosezonske pobjede nastavili su u tom ritmu i na gostovanju u Buševcu kod Poleta.

Ključni trenutak dogodio se desetak minuta prije kraja dvoboja, gosti su izborili kazneni udarac, a Tomislav Šteko zabio je za nova tri boda ekipe iz Mičevca.

NK POLET BUŠEVEC: Hrvoje Bradić, Daniel Brajković, Mario Stuparić, Leonardo Janječić (Bruno Jušić 46'), Andrija Škrtić (Ivica Sučić 73'), Marko Župetić (Luka Kopilović 55'), Marijo Pejak, Bruno Šestak, Ivan Zagorec, Petar Vukadin, David Bobesić (David Đuretić 62').

NK KLAS MIČEVEC: Matija Sivec, Filip Šimić (Josip Tadić 46'), Hrvoje Dilberović (Nikola Matulić 68'), Jan Knežević, Ivan Orešković (Kristian Perša 62'), Tomislav Šteko, Ivan Marđetko (Hrvoje Lovrečki 56'), Toni Nikolić, Luka Kovačić (Kalikji Shkumbin 56'), Mario Kožul (Fran Matić 68'), Branko Janić.

U gostima je slavio i Ban Jelačić, koji je pobjednički prošao kroz Bedenicu. Nakon što je Strmec vodio od deset minute Filip Harambašić je na isteku prvih pola sata izjednačio, a za potpuni preokret pobrinuo se Ivan Smok u prvoj minuti sudačke nadoknade, kad je momčad iz Vukovine bila s desetoricom na travnjaku. U 81. minuti je drugu javnu opomenu zaradio Josip Matić, ali je ekipa pod vodstvom Stefana Rajića uspjela u konačnici doći do važne pobjede.

Crveni karton je zbog vrijeđana suca zaradio i Matija Sokić, dok je već bio na klupi za rezervne igrače pa će i on propustiti idući dvoboj.

NK BAN JELAČIĆ VUKOVINA: Davor Sakač, Marko Rovišan, Ivan Landeka (Josip Mihanović 63'), Petar Krasnić, Mateo Maslač (Jakov Karaula 74'), Matija Sokić (Ivan Smok 63'), Filip Harambašić (Filip Zagorec 90'+3), Mateo Nikić, Josip Miletić, Josip Matić, Jurica Čumpek.

Veliku i vrijednu pobjedu upisao je i Turopoljac na svom travnjaku, koji je tako uhvatio priključak za liderom i stigao na samo tri boda minusa. U Kuče je na derbi stigao vodeći Naftaš Ivanić, a junak slavlja Zelenih bio je Ivan Šestok, koji je protivničku mrežu zatresao u finišu prvog poluvremena.

NK TUROPOLJAC KUČE: Mario Zagorac, Stjepan Martinić, David Gogić (Mijo Jandriš 90'+2), Vjekoslav Lučić, Filip Dejanović, Matija Čaić (Marko Paradžik 71'), Mislav Čunčić, Tomislav Horvat, Josip Mlinarić (Stjepan Đuračić 84'), Adrian Perić Tomislav Šutalo 46'), Ivan Šestok.

Mladost je u Obrezini s 2:0 bila bolja od Sloge iz Križa. Bruno Ivančić je načeo goste desetak minuta prije poluvremena, dok je Ivan Hercigonja u 90. prelomio ovaj dvoboj.

NK MLADOST OBREZINA: Mislav Miklec, Bruno Ivančić, Domagoj Bedeković (Alan Pejak 82'), Marko Ivančić (Ivan Hercigonja 46'), Domagoj Matić (Martin Berek 90'), Nikola Grdić (Gabriel Ćorić 89'), Mario Kos, Marko Šorša, Ivan Hren, Marijo Tadić, Adis Smajić.

Kupa iz Pokupskog je osvojila bod na gostovanju kod Bregane, nakon što je u posljednjih pola sata ušla s dva gola minusa. Međutim, u 73. minuti Ivan Šandor smanjuje zaostatak, a Tihomir Sečenj u 82. minuti postavlja na konačnih 2:2, što je i najrealniji ishod ovog zanimljivog okršaja.

NK KUPA POKUPSKO: Tomislav Sečenj, Leon Lukinić, Gabrijel Zlodi, Marijan Petković, Ivica Petković, Mihael Vranešić, Ivan Belečić (Ivan Klasnić 68'), Davor Belečić, Ivan Šandor, Josip Brajković, Dario Vranešić (Tihomir Sečenj 71').

Jedini poraz turopoljskih klubova u 17. kolu Jedinstvene županijske nogometne lige upisala je Lomnica i to na svom terenu. Rakov Potok stigao je do bodova zahvaljujući pogotku Slavka Goluba u 69. minuti utakmice.

Dvoboj je usmjerilo isključenje Marka Dijaneževića na samom isteku prvog poluvremena.

NK LOMNICA: Petar David Buđak, Hrvoje Skupnjak, Niko Milanović (Teo Beg 46'), Filip Gršić, Marko Dijanežević, Josip Štuban, Josip Ćurić, Luka Bubalo, Zvonimir Čizmadija Leon Beg 72'), Josip Delić, Leon Grgić.

U idućem kolu u Vukovini se igra derbi Jelačića i Poleta, a u Mičevec stiže obrezinska Mladost. Kupa će u Pokupskom ugostiti Turopoljac, dok će Lomnica gorak okus poraza pokušati isprati kod Naftaša u Ivaniću.