Turopoljac s igračem manje dobio Lomnicu, Meštrica 'pomogla' Klasu, Belečić u završnici osigurao slavlje Kupe

01.05.2023. / Damir Žbulj

Lokalni derbi Turopoljca i drugoplasirane Lomnice, odigran u 24. kolu Jedinstvene županijske nogometne lige, završio je 2:1 slavljem domaće momčadi, koja je tako stigla do svoje desete ovosezonske pobjede.

Gledatelji su u Kučama mogli doživjeti sve ono što može ponuditi pravi derbi, jer gosti sredinom prvog dijela nisu iskoristili kazneni udarac, odnosno, odlično je obranio Mario Zagorac, a ekipa Štefa Deverića imala je posljednjih 20-ak minuta i brojčanu prednost, poslije drugog žutog kartona za Josipa Mlinarića...

Međutim, gosti se nisu uspjeli spasiti poraza!

Turopoljac je poveo već u 12. minuti preko Ivana Hercigonje, a ključnim se pokazao pogodak 'klinca' Ivana Štefičića, koji još nema niti 17 godina, u samom finišu prvog poluvremena!

Filip Gršić je pola sata prije kraja smanjio zaostatak, ali je momčad pod vodstvom Stivena Žitnika uspjela sačuvati stečenu prednost, iako je od 69. minute igrala bez isključenog Mlinarića!

NK TUROPOLJAC KUČE: Mario Zagorac, Ivan Domić, Franko Perić, Ivan Hren, David Gogić, Filip Saraf (Tin Balaj 81'), Matija Čaić, Ivan Hercigonja (Filip Janković 90'+4), Mislav Čunčić, Ivan Štefičić (Ivan Markulin 90'), Josip Mlinarić (CK 69').

NK LOMNICA: Petar Jerković, Filip Gršić, Marko Dijanežević (Hrvoje Skupnjak 59'), Josip Grdenić, Kristian Arbanas, Mateo Kljajić, Leonardo Mostarlić, Josip Delić, Petar Gudelj, Domagoj Šoštarec, Zvonimir Čizmadija.

Klas je subotnjom 1:0 pobjedom u Mičevcu nad Slogom iz Križa pobjegao sa začelja ljestvice, a da nakon dugo vremena na pretposljednjem mjestu i ostane pobrinula se Meštrica, koja je s 2:0 dobila Dinamo u Jakovlju. Sve ono ključno dogodilo se u posljednjih 15-ak minuta, kad je prvo Tomislav Janječić probio domaću obranu, a ubrzo je i Krešimir Košutić riješio sve dvojbe oko osvajanja bodova.

U prvih 11 ekipe iz Gornje Lomnice bili su Ivan Mihalinčić, Noa Prosenjak, Ivan Krpečanec, Kristijan Šečić, Jurica Mihalinčić, Marin Tuka, Tomislav Janječić, Mario Skorin, Krešimir Košutić, Goran Mihalinčić i Marko Ćevid. U finišu su priliku dobili Karavla, Mateo Janječić i Prigorac.

Odličan posao u ovom kolu odradila je i Kupa, pred svojim navijačima u Pokupskom. S 2:1 svladali su Breganu, a pogodak za slavlje zabio je Ivan Belečić u 88. minuti dvoboja. Vodila je Kupa od završnice prvog dijela golom Josipa Brajkovića, ali su gosti u 79. minuti stigli do izjednačenja, preko Runtasa.

Ipak, domaći su pokazali više volje, želje i spretnosti u finišu dvoboja, iako je ova tvrda i neizvjesna utakmica mogla otići i na drugu stranu.

U početnoj postavi Kupe bili su Tomislav Sečenj, Ivan Šestak, Leon Klasnić, Matija Brajković, Ivica Petković, Robert Bašić, Ivan Muža, Benjamin Pirša, Ivan Klasnić, Josip Brajković i Jurica Ruklić. Junak Ivan Belečić ušao je u igru nekoliko minuta prije nego što je zabio odlučujući pogodak, a priliku su s klupe u nastavku dobili i Davor Belečić, David Pirša i Valentin Jankeš.

Mladost je u Obrezini izgubila 0:3 od Vatrogasca iz Zdenaca Brdovečkih, golovima Ladana, Kulaša i Đene.

Još u petak je Polet bio uspješan na gostovanju u Farkaševcu, uz hat-trick Ivana Zagorca!

U subotu od 17 sati Mladostaši u idućem kolu igraju kod 'zahuktalog' Klasa u Mičevcu, Meštrica dočekuje Zrinski, a Turopoljac ide na noge lideru u Jastrebarsko! U nedjelju Lomnica je domaćin Vatrogascu, u Buševec kod Poleta dolazi Strmec, a Kupa igra u Klokočevcu.