U Mičevcu napokon zasjalo sunce: Prvo ovosezonsko slavlje Klasa, Polet ostao bez pobjedu u Križu, Lomnica trijumfalno otvorila 'proljeće' u JŽNL

05.03.2022. / Damir Žbulj

Nastavak sezone u Jedinstvenoj županijskoj nogometnoj ligi nije mogao početi bolje za Klas, koji je na svom travnjaku s 2:0 svladao Strmec.

Za ekipu iz Mičevca to je prva ovosezonska pobjeda, kojom su mjesto 'fenjeraša' prepustili Kupi, koja u nedjelju u Pokupskom dočekuje Mladost iz Obrezine.

U Klasu je tijekom zimske pauze došlo do promjena, mjesto predsjednika preuzeo je Ivan Orešković, funkciju direktora preuzeo je Ivan Špičić, a poziciju trenera Hrvoje Šiptar, što je izgleda brzinski donijelo pozitivan pomak u klubu.

Nenad Kolundžić je u 13. minuti zabio za prednost domaćih, dok je za konačnih 2:0 zabio Mario Kožul, nekih pola sata prije kraja dvoboja.

NK KLAS MIČEVEC: Matija Sivec, Hrvoje Dilberović, Ivan Orešković, Tomislav Šteko (Lovro Šćrbec 57'), Ivan Marđetko (Fran Matić 72') Nenad Kolundžić, Toni Nikolić, Luka Kovačić, Kristian Perša (Kalikji Škumbin 72'), Mario Kožul (Josip Tadić 80'), Branko Janić Egon Kruezi 80').

Lomnica je nastavila sa sjajnim rezultatima koja je ostvarivala i u jesenskom dijelu natjecanja u Jedinstvenoj županijskoj nogometnoj ligi.

Ekipa pod vodstvom legendarnog Štefa Deverića uspješno je prošla kroz Farkaševac, a pogodak odluke za konačnih 1:2 zabio je Goran Mihovljanec u 71. minuti utakmice.

Gosti su i poveli nakon pola sata igre golom Hrvoja Skupnjaka, ali je Zrinski u 57. minuti izjednačio preko Filipa Brdarića.

Obje ekipe su u finišu prvog dijela ostale bez s desetoricom na travnjaku, zbog međusobnog udaranja isključeni su Marić i Leonardo Mostarlić. Lomnica je od 78. minute ostala i bez Karla Arbanasa, koji je brzinski zaradio dvije javne opomene, ali je Lomnica do kraja uspjela sačuvati prednost koju je osigura Mihovljanec.

NK LOMNICA: Petar Jerković, Hrvoje Skupnjak (Teo Beg 80'), Filip Gršić, Marko Dijanežević, Josipo Štuban (Josip Delić 86'), Kristian Arbanas, Leonardo Mostarlić (CK 43'), Ivan Drmić, Leon Beg (Karlo Arbanas 46' / CK 78'), Luka Bubalo.

Polet iz Buševca je gostovao kod Sloge u Križu, poveo je u 58. minuti preko Šestaka, ali je dvadesetak minuta kasnije Dumbović postavio na konačnih 1:1.

NK POLET BUŠEVEC: Jurica Kompes (Ivica Sučić 80'), Daniel Brajković, Mario Stuparić, Leonardo Janječić, Marko Župetić, Marijo Pejak, Zvonimir Matušin, Bruno Šestak, Ivan Zagorec, Petar Vukadin, David Bobesić.

U preostalim utakmicama 16. kola JŽNL u nedjelju će Ban Jelačić iz Vukovine igrati kod Dinama u Jakovlju, Turopoljac iz Kuča gostuje u Rakovom Potoku, dok će se u Pokupskom igrati derbi Kupe i Mladosti i Obrezine, s početkom u 15 sati.