[VIDEO] Gorica propustila šokirati Dinamo na Maksimiru

02.12.2018. / Damir Žbulj

Nogometaši Gorice imali su veliku priliku iznenaditi i šokirati Dinamo na Maksimiru, no, u samoj završnici utakmice Dvorneković i Suk nisu bili dovoljno precizni i na kraju je vodeća momčad HT Prve lige pogotkom Šituma ipak stigla do minimalne 1:0 pobjede.

U 86. minuti Šroler je ubacio, a Dvorneković je glavom loptu poslao u gredu. U nastavku akcije udarac Suka blokira Perić, Goričani smatraju kako je to napravio rukom, međutim, sudac Bebek nije niti pomislio svirati kazneni udarac nego je pokazao samo na korner.

U sudačkoj nadoknadi Čabraja je pucao iz slobodnog udarca, od bloka se lopta odbija do Suka, a Nizozemac sa sedam, osam metara ne uspijeva pogoditi okvir nego puca pokraj gola. Šteta.

Ekipa Sergeja Jakirovića imala je svoje prilike i u prvom poluvremenu, ali su i Miya i Atiemwena nažalost bili neprecizni.

Strateg Gorice mogao je u ovom dvoboju ponovno računati na sjajnog Nigerijca, kao i na kapetana Čaglja, koji su se našli u početnoj postavi na Maksimiru. Ispred ponovno standardnog Kahline bili su još Muhammed Musa, Oboabona i Čabraja, u veznom redu na travnjak su od prve minute istrčali Maloča, Marina i Suk, na krilima su bili Beli i Miya, dok je u vrhu napada zaigrao Zwolinski.

Dvorneković je dobio posljednjih pola sata umjesto Miye, Šroler je ušao 15-ak minuta prije kraja umjesto Maloče i stvarno je velika šteta što Gorica nije u završnici, nošena glasnom podrškom svojih navijača, uspjela doći do pogotka koji bi joj donio zasluženi bod na gostovanju kod branitelja naslova.

Trener Dinama Nenad Bjelica poprilično je ispremiješao momčad u odnosu na onu koja je prije nekoliko dana osigurala prvo mjesto skupine Europske lige. U prvih 11 zaigrao je samo Amer Gojak. Na vratima je bio kapetan Danijel Zagorac, Marin Leovac ponovno je zaigrao na lijevom beku, dok je u vrhu napada bio Bruno Petković.

GOL ODLUKE

Odlučujući pogodak Plavi su zabili u 55. minuti dvoboja. Šitum je nekoliko minuta ranije sjajno pucao, a Kahlina mu je još bolje obranio. Ipak, ofenzivac Dinama ipak se po prvi puta ove sezone u domaćem prvenstvu upisao u listu strijelaca. Kadzior je izveo korner s desne strane, Petković je glavom prebacio loptu na drugu stranu gdje Šitumu nije bilo teško zatresti mrežu Gorice.

U preostalim susretima 16. kola Inter je slavio u Puli kod Istre 2:0. Lokomotiva i Slaven Belupo su odigrali bez pobjednika 1:1, Rijeka je slavila u Gradskom vrtu kod Osijeka 2:1, dok je Hajduk s 4:1 u gostima nadigrao Rudeš.

Gorica je i dalje na petom mjestu ljestvice s 26 bodova, dva manje od Osijeka i četiri od Rijeke i Lokomotive. Splićani su na šestoj poziciji stigli na 'samo' šest bodova zaostatka iza naših nogometaša, koji u idućem kolu, u nedjelju 9. prosinca od 17.30 sati na Gradskom stadionu dočekuju Osijek.

U posljednjem kolu jesenskog dijela sezone Goričani 14. prosinca gostuju kod Lokomotive.