°C -5

Dječja smotra folklora donosi 21 izvedbu

14.02.2018.

Ivana Crnković

Zajednica kulturno-umjetničkih udruga Grada Velike Gorice poziva vas na Gradsku dječju smotru folklora koja će se održati u subotu, 17. veljače ,u 17 sati i to u prostorijama Pučkog otvorenog učilišta.

Publika će vidjeti izvedbu 21 koreografije kulturno-umjetničkih društva našeg kraja, a najmlađi folkloraši imaju dvije godine. Kroz pjesmu i ples pokazat će koje sve dijelove hrvatske folklorne baštine čuvaju već sada.

Nastupaju KUD Nova zora, KUD ”Čiče”, KUD ”Gradići”, KUD "Veleševec", KUD ”Velika Mlaka”, OSS Buševec, KUD ”Dučec”, FA ”Šiljakovina”, KUD ”Ščitarjevo”, KUD ”Mičevec”, FA ”Turopolje”, KUD ”Stari grad”

1. KUD „NOVA ZORA“, Donja Lomnica, djeca 3 – 7 godina
Naziv koreografije: Dječje igre s pjevanjem „Pučem, pučem zeljece
Autor/ica koreografije: Blaženka Smolković
Autor/ica glazbene obrade: Blaženka Smolković
Voditelj/ica skupine: Blaženka Smolković
Voditelj/ica pjevanja: Blaženka Smolković
Voditelj/ica glazbenog sastava: Željko Grozaj, prof.
Garderobijer/ka: Lidija Deverić

2. OGRANAK SELJAČKE SLOGE BUŠEVEC, djeca 4 – 8 godina
Naziv koreografije: Mi smo seke bosonoge (Dječje igre, pjesme i plesovi Brodskog Posavlja)
Autor/ica koreografije: Maja Kovačević
Autor/ica glazbene obrade: Mario Sorić
Voditelji/ice skupine: Maja Kovačević i Petra Medved
Voditelj/ica pjevanja: Bojan Pogrmilović
Voditelj/ica glazbenog sastava: Mario Sorić

3. FA „ŠILJAKOVINA“, Šiljakovina, djeca 4 – 9 godina
Naziv koreografije: Komar z muhom pleše (Hrvatsko Zagorje)
Autor/ica koreografije: Ljiljana Rak
Autor/ica glazbene obrade: Ksenija Lučan
Voditelj/ica skupine: Ksenija Lučan i Ljiljana Rak
Voditelj/ica pjevanja: Ksenija Lučan
Voditelj/ica glazbenog sastava: Dražen Lučan
Garderobijer/ka: Ljiljana Rak

4. KUD „STARI GRAD“, Lukavec, djeca 3 – 8 godina
Naziv koreografije: Išli smo u školicu (Dalmacija)
Autor/ica koreografije: Mirjana Jakunić
Autor/ica glazbene obrade: Željko Grozaj
Voditelj/ica skupine: Mirjana Jakunić
Voditelj/ica pjevanja: Mirjana Jakunić
Voditelj/ica glazbenog sastava: Željko Grozaj
Garderobijer/ka: Marija Filip

5. KUD „ČIČE“, Novo Čiče, djeca 2 – 6 godina
Naziv koreografije: Skače vrabac u kolu (Slavonija)
Autor/ica koreografije: Snježana Pastuović
Autor/ica glazbene obrade: Tomislav Mlinarić
Voditelj/ica skupine: Snježana Pastuović
Voditelj/ica pjevanja: Snježana Pastuović
Voditelj/ica glazbenog sastava: Tomislav Mlinarić
Garderobijer/ka: Snježana Pastuović

6. KUD „DUČEC“, Mraclin, djeca 7 - 10 godina
Naziv koreografije: Tri divojke (Međimurje)
Autor/ica koreografije: Dejan Pilatuš
Autor/ica glazbene obrade: Željko Kravaršćan
Voditelj/ica skupine: Dejan Pilatuš
Voditelj/ica pjevanja: Antun Kottek
Voditelj/ica glazbenog sastava: Željko Kravaršćan
Garderobijer/ka: Marica Cvetnić

7. KUD „GRADIĆI“, Gradići, djeca 4 – 7 godina
Naziv koreografije: Mi smo djeca vesela (Slavonija)
Autor/ica koreografije: Blaženka Smolković
Autor/ica glazbene obrade: iz knjige Gorana Kneževića
Voditelj/ica skupine: Blaženka Smolković
Voditelj/ica pjevanja: Blaženka Smolković
Voditelj/ica glazbenog sastava: Željko Grozaj
Garderobijer/ka: Blaženka Smolković

8. KUD „MIČEVEC“, Mičevec, djeca 7 – 11 godina
Naziv koreografije: Tko je moje guske krao (Posavina)
Autor/ica koreografije: Franciska Štarkelj
Autor/ica glazbene obrade: Ivan Potočnik
Voditelj/ica skupine: Antonija Švarčan
Voditelj/ica pjevanja: Antonija Švarčan
Voditelj/ica glazbenog sastava: Vladimir Štarkelj
Garderobijer/ka: Antonija Švarčan

9. KUD „STARI GRAD“, Lukavec, djeca 9 – 12 godina
Naziv koreografije: Pjesme i plesovi Turopolja
Autor/ica koreografije: Karla Šiprak
Autor/ica glazbene obrade: Željko Grozaj
Voditelj/ica skupine: Karla Šiprak
Voditelji/ice pjevanja: Karla Šiprak i Željko Grozaj
Voditelj/ica glazbenog sastava: Željko Grozaj
Garderobijer/ka: Marija Filip

10. OGRANAK SELJAČKE SLOGE BUŠEVEC, djeca 9 – 12 godina
Naziv koreografije: Srce veselo igra (pjesme i plesovi Zagorja)
Autor/ica koreografije: Maja Kovačević
Autor/ica glazbene obrade: Zoran Jakunić
Voditelj/ica skupine:Maja Kovačević
Voditelj/ica pjevanja: Bojan Pogrmilović
Voditelj/ica glazbenog sastava: Zoran Jakunić i Mario Sorić

11. FA „TUROPOLJE“, Velika Gorica, djeca 9 – 12 godina
Naziv koreografije: Pjesme i plesovi Turopolja
Autor/ica koreografije: Marija Miličević
Voditelj/ica skupine: Marija Miličević
Voditelj/ica pjevanja: Marija Miličević
Voditelj/ica glazbenog sastava: Stefko Kačurov
Garderobijer/ka: Tomislav Miličević

12. KUD „VELIKA MLAKA“, Velika Mlaka, djeca 7 – 12 godina
Naziv koreografije: Misečino zajdi za oblake (pjesme i plesovi Ogulinskog kraja)
Autor/ica koreografije: Ana Marija Žugaj
Autor/ica glazbene obrade: Nikola Biondić
Voditelj/ica skupine: Ana Marija Žugaj
Voditelj/ica pjevanja: Ana Marija Žugaj
Voditelj/ica glazbenog sastava: Nikola Biondić
Garderobijer/ka: Ana Marija Žugaj

13. KUD „ŠČITARJEVO“, Ščitarjevo, djeca 7 – 10 godina
Naziv koreografije: Erbe rečke (Slavonija)
Autor/ica koreografije: Snježana Pastuović
Autor/ica glazbene obrade: Vlatka Antolović
Voditelj/ica skupine: Snježana Pastuović
Voditelj/ica pjevanja: Snježana Pastuović
Voditelj/ica glazbenog sastava: Tomislav Mlinarić
Garderobijer/ka: Branka Tretinjak

14. KUD „NOVA ZORA“, Donja Lomnica, djeca 8 –13 godina
Naziv koreografije: Djevojčica kolo vodi (Turopolje)
Autor/ica koreografije: Blaženka Smolković
Autor/ica glazbene obrade: Željko Grozaj, prof.
Voditelj/ica skupine: Blaženka Smolković
Voditelj/ica pjevanja: Blaženka Smolković
Voditelj/ica glazbenog sastava: Željko Grozaj, prof.
Garderobijer/ka: Lidija Deverić

15. KUD „GRADIĆI“, Gradići, djeca 8 – 14 godina
Naziv koreografije: Al je lipo naše kolo malo (Slavonija)
Autor/ica koreografije: Blaženka Smolković
Autor/ica glazbene obrade: Domagoj Tafra
Voditelj/ica skupine: Blaženka Smolković
Voditelj/ica pjevanja: Blaženka Smolković
Voditelj/ica glazbenog sastava: Domagoj Tafra
Garderobijer/ka: Blaženka Smolković

16. FA „ŠILJAKOVINA“, Šiljakovina, djeca 10 – 14 godina
Naziv koreografije: Judica se šeće (Turopolje)
Autor/ica koreografije: Ljiljana Rak
Autori/ice glazbene obrade: Ksenija Lučan i Dražen Lučan
Voditelji/ice skupine:Ksenija Lučan i Ljiljana Rak
Voditelj/ica pjevanja: Ksenija Lučan
Voditelj/ica glazbenog sastava: Dražen Lučan
Garderobijer/ka: Ljiljana Rak

17. KUD „ČIČE“, Novo Čiče, djeca 7 – 13 godina
Naziv koreografije: Alaj ću se naigrati (Vinkovački kraj)
Autor/ica koreografije: Snježana Pastuović
Autor/ica glazbene obrade: Tomislav Mlinarić
Voditelj/ica skupine: Snježana Pastuović
Voditelj/ica pjevanja: Snježana Pastuović
Voditelj/ica glazbenog sastava: Tomislav Mlinarić
Garderobijer/ka: Snježana Pastuović

18. KUD „MIČEVEC“, Mičevec, djeca 11 – 14 godina
Naziv koreografije: Djevojčica kolo vodi (Turopolje)
Autor/ica koreografije: Franciska Štarkelj
Autor/ica glazbene obrade: Franciska Štarkelj
Voditelj/ica skupine: Franciska Štarkelj
Voditelj/ica pjevanja: Franciska Štarkelj
Voditelj/ica glazbenog sastava: Vladimir Štarkelj
Garderobijer/ka: Franciska Štarkelj

19. KUD „Veleševec“, Veleševec, djeca 8 – 14 godina
Naziv koreografije: Ide maca oko tebe (izvorni folklor Veleševca)
Autor/ica izvedbe: Jagica Pokas
Autor/ica glazbene obrade: Ivica Šterc
Voditelj/ica skupine: Jagica Pokas
Voditelj/ica pjevanja: Jagica Pokas
Voditelj/ica glazbenog sastava: Ivica Šterc
Garderobijer/ka: vlastite narodne nošnje

20. OGRANAK SELJAČKE SLOGE BUŠEVEC, djeca 12 – 14 godina
Naziv koreografije: Kolovođo de kolo povedi (pjesme i plesovi Baranje)
Autor/ica koreografije: Maja Kovačević
Autor/ica glazbene obrade: Zoran Jakunić
Voditelj/ica skupine:Maja Kovačević
Voditelj/ica pjevanja: Bojan Pogrmilović
Voditelji/ice glazbenog sastava: Zoran Jakunić i Mario Sorić

21. KUD „DUČEC“, Mraclin, djeca 11 - 14 godina
Naziv koreografije: Djevojčica kolo vodi (Turopolje)
Autor/ica koreografije: Dejan Pilatuš
Autor/ica glazbene obrade: Željko Kravaršćan
Voditelj/ica skupine: Dejan Pilatuš
Voditelj/ica pjevanja: Antun Kottek
Voditelj/ica glazbenog sastava: Željko Kravaršćan
Garderobijer/ka: Marica Cvetnić